wiesieks2

Forum Replies Created

Viewing 10 posts - 1 through 10 (of 31 total)
 • Author
  Posts
 • in reply to: Bank Pocztowy, a kredyt hipoteczny #4266
  wiesieks2
  Member

  W pocztowym możesz nawet ubezpieczyć się na życie i wpłacać na OFE. Ale nie wiem czy bym się tam zdecydował. Co do samego banku mam mieszane uczucia.

  in reply to: Prowizja za wcześniejszą spłatę kredytu #4264
  wiesieks2
  Member

  A słuchajcie można w trakcie okresu kredytowania na przykład skrócić okres kredytowania i zwiększyć raty ?

  in reply to: Kredyt hipoteczny w zagranicznym banku #4263
  wiesieks2
  Member

  Ja wiem że nasz BIK też odbiega od standardów europejskich. W państwach zachodnich odpowiedniki naszego BIKu rejestrują całą historię kredytową, a nie tylko rejestrują wpisu o zaleganiu lub nie spłaceniu.

  in reply to: Unia zapłaci za prowizję kredytu? #4262
  wiesieks2
  Member

  Nie wiem jak wygląda sprawa z TBSami, czy tam nie ma dotacji unijnych na budownictwo. Bo z tego co wiem potencjalny klient wpłaca 30 %, a resztą spłaca jakby w czynszu.

  wiesieks2
  Member

  Tak, jako singiel masz dotację na poziomie 10%, to wychodzi ok 20-30 tyś zł. Weź pod uwagę że MDM wycenia wartość użytkową mieszkania, czyli do cześć dylatacyjnej bierze pod uwagę metraż powierzchni użytkowej, a to wychodzi mnie niż rzeczywista wartość mieszkania.

  in reply to: Ile wkładu własnego do budowy domu? #4260
  wiesieks2
  Member

  No wiesz zawsze się można nie zgodzić z wyceną rzeczoznawcy i powołać własnego. Wtedy jeżeli różnica w wycenie jest minimum 50 tyś zł na korzyść klienta, to można udowodnić bankowi że się myli w wycenie. Jeżeli wycena banku była mocno zaniżona. Wtedy bank musi uznać wycenę naszego powołanego rzeczoznawcy.

  in reply to: Dotacje na ogniwa fotowoltaiczne #4258
  wiesieks2
  Member

  Myślę że dobry doradca kredytowy ugryzie ten temat i znajdzie skutecznie dobre rozwiązanie połączenia tych dwóch kredytów w jedną całość.

  in reply to: Kredyt po miesiącu pracy #4257
  wiesieks2
  Member

  Banki oceniają to w ten sposób: co najmniej 3 miesiące pracy u jednego pracodawcy i umowa najlepiej na stałe. Więc zmiana pracy nie wchodzi w rachubę. Trzeba odczekać te 3 miesiące.

  in reply to: Mieszkanie dla Młodych – czy warto? #4256
  wiesieks2
  Member

  Kwota dopłaty jest zależna od dwóch czynników: wielkości mieszkania i ilości posiadanych dzieci. Tutaj znalazłem artykuł http://mieszkaniedlamlodych.com/ile-doplaty-otrzymasz-w-programie-mieszkanie-dla-mlodych-studium-przypadkow/

  in reply to: Wsparcie jednoosobowej firmy #4197
  wiesieks2
  Member

  Pojęcie innowacyjności jest u nas dość płynne. Każda instytucja i bank wspierający przedsiębiorców używa tego pojęcia, nie rozumiejąc co ono oznacza. No bo co tak jest innowacyjne ? Dla wszystkich tych urzędasów tylko coś z IT jest innowacyjne. Natomiast reszta dla nich nie ma nic z tym wspólnego.

Viewing 10 posts - 1 through 10 (of 31 total)