Kredyt hipoteczny w zagranicznym banku

Pożyczki i Chwilówki – Porównywarka Forum Kredytowe Kredyty mieszkaniowe Kredyt hipoteczny w zagranicznym banku

Przeglądają 6 wpisy - 1 przez 6 (z 6 w sumie)
 • Autor
  Wpisy
 • #4010

  daropast
  Użytkownik

  Czy jako człowiek narodowości polskiej mam możliwość wzięcia kredytu hipotecznego w jednym z krajów unijnych ? Jakie są zasady i czy ktoś próbował brać taki kredyt ?  #4028

  Jowa14
  Użytkownik

  Aby wziąc kredyt w zagranicznym banku, po pierwsze musisz mieć obywatelstwo danego kraju i adres ze stałym pobytem. Inaczej nie masz szans.

  #4101

  wiesieks2
  Użytkownik

  Z tego co wiem to już znieśli potrzebę posiadania obywatelstwa i stałego pobytu w danym kraju. Można wziąć taki kredyt będąc obywatelem Polski i posiadać adres zamieszkania w Polsce. Problem pojawia się z całymi tymi procedurami, gdyż banki różnych krajów w unii maja inne ustalenia prawne.

  #4110

  mira05
  Użytkownik

  Między zasadni prawnymi udzielania kredytów w Polsce,a w innych państwa moga byc duże różnice. Na przykład BIK jest inaczej rozpatrywany. We Francji do BIKu wpisuje się tylko nierzetelnych kredytobiorców, a inni tam nie figurują. Natomiast nasz BIK prowadzi pełną ewidencję wszystkich kredytobiorców.

  #4113

  marcysiak1
  Użytkownik

  Witam, jestem tu nowa, ale akurat temat kredytu w zagranicznym banku przerabiał mój wuj. Chciał kupić ziemię na kredyt. Doradca doradził mu bank w Niemczech, a dokładnie Niemiecki oddział Deutsche Bank, bo mają lepsze oferty kredytowe, niż polski przedstawiciel. I co sie okazało. Ewidencja gruntu była niezgodna z tym co u nich w Niemczech. Czekaliśmy 3 miesiące na weryfikacje i jak się domyślacie przyszła odmowna.

  #4263

  wiesieks2
  Użytkownik

  Ja wiem że nasz BIK też odbiega od standardów europejskich. W państwach zachodnich odpowiedniki naszego BIKu rejestrują całą historię kredytową, a nie tylko rejestrują wpisu o zaleganiu lub nie spłaceniu.

Przeglądają 6 wpisy - 1 przez 6 (z 6 w sumie)

Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć na ten temat.