VIA SMS – opinie i informacje o pożyczce

Pożyczki w VIA SMS

Nowoczesne technologie telekomunikacyjne obecnie zdecydowanie ułatwiają nam życie, jeżeli chcemy skorzystać z wielu usług nie wychodząc z domu. Internet, ale i usługi oferowane przez naszych operatorów telefonii komórkowej pozwalają nam na komunikację z wszystkimi na świecie, zabawę, zakupy, ale i korzystanie z wielu innych serwisów, w tym też korzystanie z pożyczek przez smsa.

Wypełnij wniosek o pożyczkę >>

VIA SMS to firma oferująca szybkie pożyczki bez zbędnych formalności, w każdym miejscu, gdzie mamy dostęp do własnej sieci komórkowej. Na przykład będąc w lesie na spacerze lub na wycieczce, nie mając dostępu do komputera, możemy zaaplikować o pożyczkę, używając jedynie telefonu za pośrednictwem aplikacji sms.

Charakterystyka firmy

VIA SMS udziela pożyczek typowych chwilówek, ponieważ termin spłaty jest maksymalnie 30 dni. Nie mamy tutaj możliwości przedłużenia spłaty czy spłacania zobowiązania w formie miesięcznych rat.
W razie niedotrzymania terminu 30 dni spłaty, firma traktuje klienta, jako typowego dłużnika, który nie wywiązał się z umowy usługi pożyczki, czyli nalicza karne odsetki za każdy dzień nieuregulowania należności, wysyła ponaglenia, kieruje sprawę do komornika itp. Jednym słowem uruchamia całą procedurę ściągania długu.

>> Weź pożyczkę w VIA SMS <<

Maksymalna kwota pożyczki, jaką możemy otrzymać w VIA SMS to 4000 zł. Oczywiście ta kwota jest zróżnicowana od kadencji korzystania z usług firmy. Pierwsza pożyczka jest darmowa i wynosi maksymalnie 1500 zł. Kolejne kwoty pożyczki rosną, bo przy drugiej możemy pożyczyć do 2000 zł, przy trzeciej 3000 zł, a dopiero przy czwartej maksymalną kwotę. Firma jasno i wyraźnie określone zasady wielkości zaciągniętych kwot pożyczek oraz jednoznacznie ustalony termin spłaty- to duży plus. Spotkałem się, z tym że wiele chwilówek oferuje np. 6000 zł przy pierwszej pożyczce bez prowizji, ale tak naprawdę nikomu nie daje tej maksymalnej kwoty. W rzeczywistości np. dają tylko do 1000 zł, dezinformując tym samym potencjalnych nowych klientów. W VIA SMS każdy nowy klient pierwszą pożyczkę dostanie do 1500 zł.

Kto może skorzystać z pożyczki VIA SMS

Z usługi VIA SMS może korzystać każdy posiadacz telefonu komórkowego, polskiego konta bankowego i adresu e-mail, który ma:

 • co najmniej 20 lat, a nie więcej niż 72 lata
 • obywatelstwo polskie i adres zameldowania w Polsce. Legitymuje się ważnym, polskim dowodem osobistym
 • pożycza na cele prywatne i jest osobą fizyczną
 • jego dochody pozwalają na spłatę pożyczki oraz nie ma zaciągniętych innych długów w viasms oraz nie figuruje w rejestrze dłużników lub BIK.

Firma weryfikuje potencjalnego wnioskodawcę pod kątem wcześniejszych spłat i zadłużeń w następujących instytucjach:

 • KRD – Krajowy Rejestr Długów
 • BIG InfoMonitor
 • Rejestr Dłużników ERIF
 • BIK – Biuro Informacji Kredytowej

Niekorzystne informacje zweryfikowane z jednej z powyższych instytucji mogą być przyczyną negatywnej decyzji o udzielenie pożyczki.

Procedura udzielania pożyczki przez VIA SMS

Cała procedura wnioskowania o pożyczkę wydaje się prosta, aczkolwiek świadczy o tym, że firma sprawdza skrupulatnie wszystkie dane o potencjalnym wnioskodawcy. Przy wnioskowaniu o pożyczkę należy przygotować:

 • dowód osobisty,
 • numer PESEL,
 • numer konta bankowego oraz login i hasło do systemu bankowości
 • numer telefonu komórkowego

Przy czym te dane są weryfikowane i sprawdzane w kolejnych krokach postępowania o udzielenie pożyczki. Informacje szczegółowe jak otrzymać pożyczkę w viasms znajdują się na stronie www.viasms.pl.

Firma udziela również pożyczek przez internet.

Konkurs „Zaproś znajomych”

To akcja promocyjna dla klientów firmy. Każdy pożyczkobiorca może rozesłać zaproszenia do wzięcia darmowej pożyczki w viasms do swoich znajomych (do 30 dziennie). Jeżeli spośród wysłanych zaproszeń, ktoś spośród znajomych zdecyduje się na skorzystanie z oferty, pożyczkobiorca otrzymuje 50 zł przelewem na konto.

Podsumowanie

VIA SMS to typowa chwilówka udzielająca jedynie krótkich (30-dniowych) pożyczek na cele prywatne. Maksymalna kwota pożyczki to 4000 zł, którą spłaca się w całości w ciągu 30 dni. Potencjalnym klientom oferuje dogodne warunki finansowe, przejrzyste i jasne procedury spłaty pożyczek oraz uczciwość pożyczkodawcy. O traktowaniu swoich pożyczkobiorców regułami fairplay świadczą m.in. certyfikaty marki „Rzetelna Firma” oraz „Przyjazna Pożyczka”.