Dotacje na ogniwa fotowoltaiczne

Pożyczki i Chwilówki – Porównywarka Forums Kredyty mieszkaniowe Dotacje na ogniwa fotowoltaiczne

Viewing 10 posts - 1 through 10 (of 10 total)
  • Author
    Posts
  • #3759
    piter229
    Member

    Pytanie z nieco innej beczki, ale powiązane. Czy funkcjonują dotacje na ogniwa fotowoltaiczne ? Znajomy buduje dom i bierze kredyt i chce jeszcze zainstalować ogniwa, tylko nie wie czy by dostał na to dotację 45 %.

    #3792
    mira05
    Member

    Może dostać dotację na ogniwa fotowoltaiczne i to do 40% finansowania. Tylko nie wiem czy ja weźmie kredyt na całość to przyznają tą dotację. Wiem że zajmuje się tym Ministerstwo Środowiska i jest to program w ramach eliminacji zanieczyszczeń. Więcej na stronie http://www.wojtmar.com.pl/dotacje-do-ogniw-fotowoltaicznych-dotacje-na-fotowoltaike-2018/

    #3828
    august144
    Member

    Ale wspólnie z jednym kredytem hipotecznym sie nie da ? Na przykład jakbym brał kredyt w BOSiu na całość i złożył jednocześnie wniosek o dofinansowanie do ogniw ?

    #3841
    mucha124
    Member

    To chyba trzeba osobno, jako osobna inwestycja. Ale najpierw się upewnij czy są. Bank może coś podpowiedzieć jak to załatwić.

    #3860
    mira05
    Member

    August144 ma racje, chyba najlepiej wziąć cały kredyt hipoteczny w BOS-iu , albo innym banku gdzie w innym, który udziela dotacji na ogniwa i to odpowiednio wyodrębnić. Kwestia czy to może być kredyt hipoteczny ?

    #4106
    wiesieks2
    Member

    Myślę że można dogadać sie z bankiem, który udziela takich dotacji. Można wziąć jeden kredyt i wyodrębnić ten na ogniwa jako osobny.

    #4109
    mira05
    Member

    Nie da się kredytu na ogniwa fotowoltaiczne z dotacją wrzucić w kredyt hipoteczny. To jest inny rodzaj kredytu, i ma inne zasady. Raczej trzeba brać dwa odrębne.

    #4148
    august144
    Member

    Z tego co wiem kiedyś była taka możliwość w BOSiu, ale teraz to jest osobny kredyt. Nazywa się ekokredyt z dopłata. Bank sobie zastrzega, że najpierw trzeba sprawdzić czy taką dotacje otrzymamy. Szczegóły na stronie https://hipoteki.net/kredyt-hipoteczny-z-doplatami-do-oze/

    #4189
    Jowa14
    Member

    Na obecną chwilę żaden bank nie daje kredytu hipotecznego z dotacją na ogniwa. W tym przypadku jest to osobny kredyt z dotacją. Tylko jak bank zastrzega sobie możliwość otrzymania dotacji. To zanim weźmiesz jakikolwiek kredyt to warto to sprawdzić czy się opłaca wziąć ten na ogniwa.

    #4258
    wiesieks2
    Member

    Myślę że dobry doradca kredytowy ugryzie ten temat i znajdzie skutecznie dobre rozwiązanie połączenia tych dwóch kredytów w jedną całość.

Viewing 10 posts - 1 through 10 (of 10 total)
  • You must be logged in to reply to this topic.