Dotacje na ogniwa fotowoltaiczne

Przeglądają 10 wpisy - 1 przez 10 (z 10 w sumie)
 • Autor
  Wpisy
 • #3759

  piter229
  Użytkownik

  Pytanie z nieco innej beczki, ale powiązane. Czy funkcjonują dotacje na ogniwa fotowoltaiczne ? Znajomy buduje dom i bierze kredyt i chce jeszcze zainstalować ogniwa, tylko nie wie czy by dostał na to dotację 45 %.  #3792

  mira05
  Użytkownik

  Może dostać dotację na ogniwa fotowoltaiczne i to do 40% finansowania. Tylko nie wiem czy ja weźmie kredyt na całość to przyznają tą dotację. Wiem że zajmuje się tym Ministerstwo Środowiska i jest to program w ramach eliminacji zanieczyszczeń. Więcej na stronie Linki widoczne dla zarejestrowanych

  #3828

  august144
  Użytkownik

  Ale wspólnie z jednym kredytem hipotecznym sie nie da ? Na przykład jakbym brał kredyt w BOSiu na całość i złożył jednocześnie wniosek o dofinansowanie do ogniw ?

  #3841

  mucha124
  Użytkownik

  To chyba trzeba osobno, jako osobna inwestycja. Ale najpierw się upewnij czy są. Bank może coś podpowiedzieć jak to załatwić.

  #3860

  mira05
  Użytkownik

  August144 ma racje, chyba najlepiej wziąć cały kredyt hipoteczny w BOS-iu , albo innym banku gdzie w innym, który udziela dotacji na ogniwa i to odpowiednio wyodrębnić. Kwestia czy to może być kredyt hipoteczny ?

  #4106

  wiesieks2
  Użytkownik

  Myślę że można dogadać sie z bankiem, który udziela takich dotacji. Można wziąć jeden kredyt i wyodrębnić ten na ogniwa jako osobny.

  #4109

  mira05
  Użytkownik

  Nie da się kredytu na ogniwa fotowoltaiczne z dotacją wrzucić w kredyt hipoteczny. To jest inny rodzaj kredytu, i ma inne zasady. Raczej trzeba brać dwa odrębne.

  #4148

  august144
  Użytkownik

  Z tego co wiem kiedyś była taka możliwość w BOSiu, ale teraz to jest osobny kredyt. Nazywa się ekokredyt z dopłata. Bank sobie zastrzega, że najpierw trzeba sprawdzić czy taką dotacje otrzymamy. Szczegóły na stronie Linki widoczne dla zarejestrowanych

  #4189

  Jowa14
  Użytkownik

  Na obecną chwilę żaden bank nie daje kredytu hipotecznego z dotacją na ogniwa. W tym przypadku jest to osobny kredyt z dotacją. Tylko jak bank zastrzega sobie możliwość otrzymania dotacji. To zanim weźmiesz jakikolwiek kredyt to warto to sprawdzić czy się opłaca wziąć ten na ogniwa.

  #4258

  wiesieks2
  Użytkownik

  Myślę że dobry doradca kredytowy ugryzie ten temat i znajdzie skutecznie dobre rozwiązanie połączenia tych dwóch kredytów w jedną całość.

Przeglądają 10 wpisy - 1 przez 10 (z 10 w sumie)

Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć na ten temat.