Dotacje na ogniwa fotowoltaiczne

Pożyczki i Chwilówki – Porównywarka Forums Kredyty mieszkaniowe Dotacje na ogniwa fotowoltaiczne

Viewing 10 posts - 1 through 10 (of 10 total)
 • Author
  Posts
 • #3759
  piter229
  Member

  Pytanie z nieco innej beczki, ale powiązane. Czy funkcjonują dotacje na ogniwa fotowoltaiczne ? Znajomy buduje dom i bierze kredyt i chce jeszcze zainstalować ogniwa, tylko nie wie czy by dostał na to dotację 45 %.

  #3792
  mira05
  Member

  Może dostać dotację na ogniwa fotowoltaiczne i to do 40% finansowania. Tylko nie wiem czy ja weźmie kredyt na całość to przyznają tą dotację. Wiem że zajmuje się tym Ministerstwo Środowiska i jest to program w ramach eliminacji zanieczyszczeń. Więcej na stronie http://www.wojtmar.com.pl/dotacje-do-ogniw-fotowoltaicznych-dotacje-na-fotowoltaike-2018/

  #3828
  august144
  Member

  Ale wspólnie z jednym kredytem hipotecznym sie nie da ? Na przykład jakbym brał kredyt w BOSiu na całość i złożył jednocześnie wniosek o dofinansowanie do ogniw ?

  #3841
  mucha124
  Member

  To chyba trzeba osobno, jako osobna inwestycja. Ale najpierw się upewnij czy są. Bank może coś podpowiedzieć jak to załatwić.

  #3860
  mira05
  Member

  August144 ma racje, chyba najlepiej wziąć cały kredyt hipoteczny w BOS-iu , albo innym banku gdzie w innym, który udziela dotacji na ogniwa i to odpowiednio wyodrębnić. Kwestia czy to może być kredyt hipoteczny ?

  #4106
  wiesieks2
  Member

  Myślę że można dogadać sie z bankiem, który udziela takich dotacji. Można wziąć jeden kredyt i wyodrębnić ten na ogniwa jako osobny.

  #4109
  mira05
  Member

  Nie da się kredytu na ogniwa fotowoltaiczne z dotacją wrzucić w kredyt hipoteczny. To jest inny rodzaj kredytu, i ma inne zasady. Raczej trzeba brać dwa odrębne.

  #4148
  august144
  Member

  Z tego co wiem kiedyś była taka możliwość w BOSiu, ale teraz to jest osobny kredyt. Nazywa się ekokredyt z dopłata. Bank sobie zastrzega, że najpierw trzeba sprawdzić czy taką dotacje otrzymamy. Szczegóły na stronie https://hipoteki.net/kredyt-hipoteczny-z-doplatami-do-oze/

  #4189
  Jowa14
  Member

  Na obecną chwilę żaden bank nie daje kredytu hipotecznego z dotacją na ogniwa. W tym przypadku jest to osobny kredyt z dotacją. Tylko jak bank zastrzega sobie możliwość otrzymania dotacji. To zanim weźmiesz jakikolwiek kredyt to warto to sprawdzić czy się opłaca wziąć ten na ogniwa.

  #4258
  wiesieks2
  Member

  Myślę że dobry doradca kredytowy ugryzie ten temat i znajdzie skutecznie dobre rozwiązanie połączenia tych dwóch kredytów w jedną całość.

Viewing 10 posts - 1 through 10 (of 10 total)
 • You must be logged in to reply to this topic.