Ferratum – opinie i informacje o pożyczce

Pożyczki w Ferratum

Ferratum to firma pochodząca z Malty, która jako jedna z nielicznych pożyczkodawców pozabankowych posiada licencję Komisji Nadzoru Finansowego w kraju pochodzenia. Dzięki temu może zaproponować najwyższy standard usług i bezpieczeństwo finansowe swoich klientów.

Wypełnij wniosek o pożyczkę >>

Ferratum posiada swoje przedstawicielstwa aż w 20 krajach na całym świecie. W Polsce jest również właścicielem marek Kasa TAK oraz Ekspres Kasa, a także współpracuje z pośrednikiem pożyczkowym Ofin. Szeroka działalność dała tej firmie ponad 1,5 miliona zadowolonych klientów.

Ile mogę pożyczyć w Ferratum

W Ferratum mamy do wyboru dwa rodzaje pożyczek: krótkoterminową i ratalną. Krótkoterminowa udzielana jest na okres od 15 do 45 dni. Pożyczka długoterminowa udzielana jest od 6 miesięcy do 48 miesięcy, przy czym pożyczkę spłacamy ratami.

W Ferrarum możemy pożyczyć na krótki okres od 300 do 5000 zł, a na długi okres od 1000 do 15000 zł. Pierwsza pożyczka jest krótkoterminowa i maksymalnie wynosi 5000 zł.

Warunki udzielenia pożyczki w Ferratum

Zaciągnięcie pożyczki w Ferratum Bank nie będzie stanowiło problemu, jeśli spełniasz następujące
warunki:

 • ukończone 21 lat;
 • obywatelstwo Rzeczpospolitej Polskiej potwierdzone dowodem osobistym;
 • status konsumenta – pożyczka w Ferratum Bank kierowana jest tylko do osób fizycznych;
 • stały adres zameldowania na terytorium Polski;
 • regularne dochody w wysokości pozwalającej na spłatę pożyczki;
 • brak zadłużenia;
 • brak aktywnej pożyczki w Ferratum Bank i w każdej innej marce należącej do tej firmy;
 • konto w banku, numer telefonu komórkowego i adres e-mail.

Jak wziąć pożyczkę w Ferratum

Podobnie jak w innych firmach udzielających pożyczek pozabankowych również tutaj cały proces przeprowadzany jest online. Na stronie Ferratum Bank zakładamy konto. Cały proces trwa kilka minut tak jak decyzja o udzielenie pożyczki. Firma deklaruje, że pracuje 24 godziny na dobę, a więc wnioski można składać o każdej porze dnia i nocy. Na czas uzyskania pieniędzy ma wpływ metoda weryfikacji danych:

 • przy pomocy aplikacji Instantor – dla pożyczek ratalnych. Instantor to doskonały sposób dla osób, którym zależy na czasie. Wystarczy, że zalogujesz się do konta bankowego poprzez aplikację, która później błyskawicznie porównuje dane umieszczone we wniosku z danymi, na które zarejestrowane jest konto bankowe. Tym sposobem pożyczkodawca weryfikuje również zdolność kredytową – konto musi zatem należeć do wnioskującego. Cały proces jest bezpieczny i przebiega w ciągu kilku chwil.
 • weryfikującym przelewem bankowym – jeśli nie chcesz korzystać z zewnętrznych narzędzi, wciąż możesz samodzielnie wykonać przelew w wysokości 0,01 zł, na podany przez Ferratum Bank numer konta. Na razie jest to również jedyna metoda dla uzyskania pierwszej chwilówki.

Ferratum posiada konta w Santander i PEKAO SA, niemniej jednak korzysta również z platformy Trustly, która umożliwia wykonywanie szybkich i bezpiecznych przelewów międzybankowych. Na liście banków współpracujących z Trustly znajdują się: Alior Bank, Bank Pocztowy, Citi Handlowy, Bank Millennium, Bank Pekao, BGZ BNP Paribas, Credit Agricole, Getin Bank, Eurobank, ING Bank Śląski, mBank, Inteligo, PKO, Santander, BPS, Bank BPH, Deutsche Bank Polska, Inteligo.

Weryfikacja potencjalnego pożyczkobiorcy

Ferratum Bank udzieli pożyczek tylko wiarygodnym pożyczkobiorcom. By zweryfikować sytuację wnioskodawcy, firma sprawdzi raporty pochodzące z poniższych rejestrów:

 • KRD – Krajowy Rejestr Długów;
 • Rejestr Dłużników ERIF;
 • Krajowe Biuro Informacji Gospodarczej;
 • CreditCheck
 • BIG Infomonitor

Natomiast nie sprawdza BIK. Dzięki temu pożyczą tutaj także osoby, które posiadają zaległości w tym rejestrze.

Prolongata spłaty

W Ferratum Bank możliwa jest prolongata spłaty tylko przy pożyczkach krótkoterminowych, czyli trwających nie dłużej niż 45 dni. W tym wypadku może to być darmowe rozwiązanie, jeżeli zapewnimy dodatkowe zabezpieczenie w postaci gwaranta.

W przypadku pożyczek długoterminowych nie ma możliwości przedłużenia okresu spłaty. W razie nie wywiązywania się z zobowiązania finansowego firma wyciąga właściwe konsekwencje prawne.