Ile wkładu własnego do budowy domu?

Pożyczki i Chwilówki – Porównywarka Forum Kredytowe Kredyty mieszkaniowe Ile wkładu własnego do budowy domu?

Przeglądają 6 wpisy - 1 przez 6 (z 6 w sumie)
 • Autor
  Wpisy
 • #3088

  kowala
  Użytkownik

  Orientuje się ktoś z was, ile należy mieć obecnie wkładu własnego, aby można było wziąć kredyt w banku na budowę domu?  #3104

  Miriam
  Użytkownik

  Z tego co wiem to już jak masz działkę to jest dla banku jakiś wkład własny. A już jak masz fundamenty to na pewno dostaniesz.

  #3882

  Jowa14
  Użytkownik

  Generalnie ok 20-30% zależności od banku. Minimum jest 20%, gdy myślisz o całości, czyli zakupie działki i budowie. Natomiast działka już może być wkładem własnym.

  #3886

  mira05
  Użytkownik

  A jaki mniej więcej procent kosztów z budowy domu wynosi zakup działki ? Ile może kosztować budowa takiego domu łącznie z działką ?

  #4188

  Jowa14
  Użytkownik

  Koszt działki musi oszacować zazwyczaj rzeczoznawca banku, aby określił czy działka może być wkładem własnym. W realu to znaczy czy jej wartość odpowiada minimum 20 % wartości wkładu własnego. Co ciekawe każdy rzeczoznawca ma różne wyceny.

  #4260

  wiesieks2
  Użytkownik

  No wiesz zawsze się można nie zgodzić z wyceną rzeczoznawcy i powołać własnego. Wtedy jeżeli różnica w wycenie jest minimum 50 tyś zł na korzyść klienta, to można udowodnić bankowi że się myli w wycenie. Jeżeli wycena banku była mocno zaniżona. Wtedy bank musi uznać wycenę naszego powołanego rzeczoznawcy.

Przeglądają 6 wpisy - 1 przez 6 (z 6 w sumie)

Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć na ten temat.