Credit.pl – opinie i informacje o pożyczce

Pożyczki w Credit.pl

Credit.pl to firma stosunkowo młoda na rynku finansowym. Funkcjonuje od 2015 roku i jest częścią grupy kapitałowej Nordecum, wywodzącej się z Estonii. Chwilówka udziela pożyczek na krótki okres czasu i na niewielkie kwoty.

Wypełnij wniosek o pożyczkę >>

Co oferuje swoim klientom firma Credit.pl

Credit.pl udziela pożyczek na okres od 1-30 dni na kwotę maksymalną 5000 zł. Z tym że kwotę maksymalną można dostać dopiero za siódmym razem. Natomiast darmową pierwszą pożyczkę otrzymamy maksymalnie na 3000 zł. Przy kolejnych pożyczkach kwota się stopniowo zwiększa, o ile jesteśmy solidnymi klientami firmy i w terminie spłacamy nasze zobowiązania. Ponadto dla stałych i solidnych pożyczkobiorców Credit.pl przygotowała niespodziankę w postaci obniżenia kosztów pożyczki o 20%.

Kto może skorzystać z pożyczki w Credit.pl

Klientami Credit.pl mogą być osoby, które ukończyły 21 rok życia, ale nie mają więcej niż 65 lat. Ponadto firma wymaga stałego adresu zamieszkania w Polsce, ważnego dowodu osobistego, telefonu i rachunku bankowego w polskim banku z dostępem do e-bankowości.

Poza tym firma sprawdza potencjalnego wnioskodawcę w KRD, ERIF oraz BIG. Dlatego jeżeli chcesz ubiegać się o dodatkowy zastrzyk pieniędzy w Credit, nie możesz figurować w rejestrach tych instytucji jako dłużnik.

Jak uzyskać pożyczkę w Credit.pl

Dokonujemy rejestracji w serwisie Credit.pl, tym samym wypełniamy formularz zgłoszeniowy. Na potwierdzenie założenia konta musimy aktywować je poprzez kliknięcie w przesłany link aktywacyjny w e-mailu.

Kolejnym krokiem jest weryfikacja danych poprzez przelanie 1 grosza na konto bankowe firmy. Po pozytywnym zweryfikowaniu danych osobowych, konto mamy już aktywne i możemy złożyć pierwszy wniosek o pożyczkę.

W tym celu na stronie Credit.pl wybieramy kwotę i okres spłaty, wypełniamy wniosek i wysyłamy online. Decyzję otrzymamy sms-em lub e-mailowo. Jeżeli mamy konto w Banku Zachodnim WBK, Banku Pekao, Getin Baku lub mBanku, to pieniądze pojawią się na naszym koncie w ciągu godziny od momentu przyznania pożyczki.

Termin spłaty pożyczki

Zaletą Credit.pl jest możliwość przedłużenia terminu spłaty, jeśli nie możemy wyrobić się z uregulowaniem zobowiązania finansowego w wyznaczonym w umowie terminie. W tym celu musimy skontaktować się z konsultantem firmy pod numerem telefonu udostępnionym na stronie lub drogą e-mailową. Wnioski o przedłużenie okresu spłaty rozpatrywane są w ciągu 24 godzin i 7 dni w tygodniu. Ważne, aby tą operacje wykonać przed upływem właściwego terminu uregulowania zobowiązania.

W razie nie wywiązania się z terminowej spłaty firma nalicza ustawowe odsetki od kwoty kredytu.

Ile kosztuje pożyczka w Credit.pl

Koszty zobowiązania finansowego w dużej mierze zależą od kwoty pożyczki oraz długości terminu spłaty. I tak jeżeli chcemy pożyczyć 2000 zł na 30 dni, to RRSO wynosi 819,12 %, zaś oprocentowanie stałe w skali roku to 9,73%. Prowizja od kwoty pożyczki to 384 zł, a odsetki wyniosą 16 zł. Zatem całkowity koszt pożyczki to 400 zł.