Wonga – opinie i informacje o pożyczce

Pożyczki w Wonga

Wonga to firma brytyjska, która działa na międzynarodowym rynku pożyczek od 2007. W Polsce firma jest powszechnie kojarzona z nietuzinkowymi reklamami w mediach publicznych. Tym samym przyciąga uwagę widzów i zdobywa coraz większą popularność.

Wypełnij wniosek o pożyczkę >>

Ponadto wyróżnia się tym spośród innych chwilówek, że udziela również pożyczek ratalnych powyżej 60 dni. Niemniej jednak ta oferta przygotowana jest tylko dla stałych klientów Wonga.

Pierwsza pożyczka dla nowych klientów

Pierwsza pożyczka do wysokości 1500 zł na okres do 60 dni. Oferta bardzo kusząca dla wielu osób potrzebujących szybkiej pożyczki i możliwie długim okresem spłaty. Tym bardziej że prowizja tej pożyczki jest niewielka, bo wynosi zaledwie 10 zł i nie ma żadnych dodatkowych ukrytych opłat. Obecnie to najniższa prowizja dostępna na naszym rynku, biorąc pod uwagę dość długi okres spłaty.

Czego mogą spodziewać się stali klienci

Osoby, które wzięły już pierwszą pożyczkę w wonga, mają zarejestrowane konto w firmie, a tym samym stają się już stałymi klientami. Pożyczka ratalna do 20000 zł na okres nawet do 24 miesięcy – to oferta już dla stałych klientów, którzy przejdą pozytywną weryfikację. Firma sprawdza zdolność kredytową w rejestrze dłużników. Jednym z warunków jest niezaleganie z opłatami i innymi zobowiązaniami. Historia kredytowa potencjalnego pożyczkobiorcy może być bogata, ale istotną sprawą jest rzetelna i terminowa spłata wszystkich zobowiązań finansowych wobec innych instytucji.

>> Weź pożyczkę w Wonga <<

Warunki udzielania pożyczek w wonga

Jeżeli chodzi o warunki rejestracji i procedura uzyskania pożyczki to można powiedzieć, że Wonga skróciła ten proces do minimum, w porównaniu z innymi tego typu chwilówkami. Do weryfikacji wniosku wystarczy telefon, dane z dowodu tożsamości oraz konto bankowe. Firma nie wnika w obywatelstwo potencjalnego klienta. Rejestrację formularza pożyczkowego możemy dokonać online na stronie wonga.com. Wybierają kwotę oraz okres spłaty otrzymujemy pełną informację na temat kosztów prowizji lub wielkości rat, jakie będziemy spłacać po zaciągnięciu pożyczki w wonga. Dzięki temu możemy przeprowadzić pełną symulację kosztów kredytu.

Po zarejestrowaniu i złożeniu formularza kredytowego następuje weryfikacja naszego konta bankowego. Na podstawie danych z konta firma dokonuje oceny naszej zdolności kredytowej. Decyzję otrzymujemy niemal natychmiast niezależnie czy jest ona pozytywna, czy negatywna. Pieniądze otrzymujemy bardzo szybko. Jeżeli aplikujemy w niedziele lub święta, to przelew przychodzi najbliższego dnia roboczego.
Klientem firmy może zostać każda osoba fizyczna, która ukończyła 18 lat niezależnie od płci i narodowości. Firma nie określa górnej granicy wieku.

Jak oceniają ją sami klienci

60% klientów ocenia firmę bardzo dobrze, natomiast 10% dostatecznie. Pozostała część klientów daje jej przysłowiową dwóję. Co głównie nie podoba się w firmie?

Klienci skarżą się na totalną dezinformację. Kiedy badają kwotę prowizji i wielkość rat na stronie, otrzymują inne kwoty zobowiązań, niż w momencie logowania się na konto i aplikowania o konkretną kwotę pożyczki. Poza tym z wielu opinii wynika, że wcześniejsza spłata zobowiązania nie przynosi wymiernych korzyści w postaci bonusu, a wręcz przeciwnie. Firmie bardziej zależy na tym, aby mieć w sposób ciągły pożyczkobiorców spłacających zobowiązania, niż takich co biorą pożyczkę od czasu do czasu lub spłacają ją przed terminem.

Natomiast zalety podkreślane przez klientów to:

  • Brak górnego limitu wieku
  • Biuro Obsługi Klienta czynne cały tydzień
  • Platforma edukacyjna i pakiety korzyści dla stałych klientów - oferty atrakcyjnych warunków pożyczek, zaraz po spłacie zobowiązań.
  • Można wnioskować nawet mając inne zobowiązania.