Alfa Kredyt – opinie i informacje o pożyczce

Pożyczki Alfa Kredyt

Alfa Kredyt to firma pochodząca z Łotwy, która doskonale wpisała się w realia naszego rynku chwilówek. Firma na naszym rynku działa już kilka lat, cieszy się dużą popularnością i zaufaniem wśród pożyczkobiorców.

Wypełnij wniosek o pożyczkę >>

Jaką kwotę pożyczki mogę wziąć w Alfa Kredyt

Pożyczka może być zaciągnięta całkowicie internetowo, przy maksymalnym ograniczeniu formalności. W sprzyjających okolicznościach pieniądze trafią do pożyczkobiorcy w 15 minut. Firma oferuje pożyczki krótkoterminowe od 7 do 30 dni na kwotę maksymalną 5000 zł. Nowi klienci mogą liczyć na pierwszą pożyczkę darmową na kwotę maksymalną 2000 zł, z terminem spłaty do 30 dni. Alfa kredyt korzysta z usług najpopularniejszych banków w Polsce, dlatego środki mogą trafić na konto nawet w kwadrans.

Jakie wymagania należy spełnić, aby wziąć pożyczkę w Alfa Kredyt

Aby móc uzyskać pożyczkę w Alfa kredyt, wnioskujący musi odpowiadać kryteriom stosowanym przez firmę. Będą to:

 • wiek w zakresie 21 – 75 lat;
 • obywatelstwo polskie potwierdzone dowodem osobistym;
 • status konsumenta – pożyczkobiorca nie może być w stanie upadłości konsumenckiej ani zaciągnąć pożyczki na firmę lub działalność gospodarczą;
 • zamieszkanie i zameldowanie na terenie Polski;
 • zdolność kredytowa;
 • brak aktywnych i niespłaconych zobowiązań wobec Alfa kredyt;
 • konto w banku z dostępem do bankowości elektronicznej;
 • aktywny telefon komórkowy z polskim numerem;
 • adres e-mail.

>> Weź pożyczkę w Alfa Kredyt <<

Procedura uzyskania pożyczki

1. Ustalenie kwoty pożyczki na stronie pożyczkodawcy. Kalkulator pożyczkowy dostępny jest na stronie głównej, gdzie pożyczkobiorca może ustawić kwotę i okres spłaty pożyczki, zobaczyć jakie całkowite koszty zobowiązania będzie musiał ponieść, a także kiedy mija ostateczny termin spłaty pożyczki. Kliknięcie przycisku „Weź (wybrana kwota pożyczki)” przekieruje go do formularza rejestracji.
2. Wypełnienie formularza rejestracyjnego i wniosku. Formularz rejestracyjny wraz z wnioskiem pożyczkowym, nowi klienci nieposiadający jeszcze konta w serwisie, mogą wypełnić łącznie. Trzeba będzie w nim podać dane osobowe, adresowe, PESEL, serię i numer dowodu osobistego, e-mail, numer telefonu, źródło i wysokość dochodu oraz nazwę banku, w którym posiada się konto. Pożyczkobiorca musi również ustawić hasło do swojego profilu.
3. Weryfikacja tożsamości. Aby pozytywnie przejść tę procedurę, należy wysłać 1 grosz z własnego konta bankowego na jedno z kont bankowych Alfa kredyt. Należy zwrócić uwagę na bank, w którym posiadamy konto bankowe i na które wpłacamy przelew weryfikacyjny tak, żeby przelew weryfikacyjny i wypłata pożyczki, dotarły do banku odbiorcy błyskawicznie, a wszystko odbywało się w ramach jednej instytucji. Takie rozliczenia będą traktowane jako wewnętrzne i nie będą musiały oczekiwać na sesje rozliczeniowe KIR. Alfa kredyt posiada konta w kilku bankach: Alior Bank, mBank, Pekao SA, PKO BP, Santander, Bank Pocztowy.
4. Przyznanie pożyczki. Decyzja pożyczkowa wydawana jest już po 15 minutach od zaksięgowania opłaty weryfikacyjnej.
5. Wypłata pieniędzy. Pieniądze zostaną wysłane tuż po przyznaniu pożyczki.

Aby wnioskować o kolejną pożyczkę, wystarczy zalogować się na Profil Klienta i złożyć wniosek lub skontaktować się z infolinią Działu Obsługi Klienta.

Weryfikacja potencjalnego klienta w bazach dłużników

Firma weryfikuje historię finansową potencjalnego pożyczkobiorcy w następujących bazach dłużników:

 • BIK – Biuro Informacji Kredytowej;
 • Związku Banków Polskich;
 • BIG InfoMonitor;
 • Krajowego Biura Informacji Gospodarczej;
 • Krajowego Rejestru Długów;
 • Credit Check.

Jeżeli znajdzie negatywne informacje o zadłużeniu w bazie BIG, może nie udzielić pożyczki wnioskującemu.

Prolongata w spłacie

Alfa kredyt jako jedna z nielicznych chwilówek oferuje usługę przedłużenia spłaty pożyczki, o ile pożyczkobiorca wcześniej zgłosi to firmie i dotrzyma nowego terminu spłaty. Dostępne są 3 warianty: 7, 14 lub 30 dni. Jeśli pożyczkobiorca tego nie zrobi i uporczywie nie będzie spłacał pożyczki, Alfa kredyt zacznie domagać się swoich należności i podejmie prawne kroki odzyskania długu.