Filarum – opinie i informacje o pożyczce

Pożyczki w Filarum

Filarum to firma, która dynamicznie weszła na rynek polski w listopadzie 2013 roku. Dzięki profesjonalnie zaplanowanej kampanii marketingowej w mediach publicznych, w krótkim czasie zyskała dużą popularność. Dlatego już w 2014 roku otrzymała Laur klienta.

Wypełnij wniosek o pożyczkę >>

„Pieniądze dla Ciebie w każdej potrzebie” To motto firmy, która pożycza osobom fizycznym na dowolny cel szybko i wygodnie bez zbędnych formalności. A jak wygląda to w rzeczywistości ?

Warunki pożyczek w Filarum

Maksymalną kwotę pożyczki, jaką udziela firm to 5000 zł na okres spłaty do 30 dni. Niemniej jednak, aby otrzymać kredyt zaufanie w takiej kwocie, trzeba już być stałym i regularnym klientem firmy. Stały klient w znaczeniu firmy to osoba fizyczna, która skorzystała z usługi Filarum co najmniej pięć razy.

Pierwsza pożyczka dla nowych klientów jest oczywiście darmowa. Maksymalna kwota pożyczki to 1000 zł. Przy kolejnych firma oferuje już większe kwoty. I tak drugą pożyczkę można wziąć na kwotę maksymalną 1800 zł, zaś trzecią już na 2600 zł, czwartą na ok. 3000 zł.

Opłaty przy kolejnych pożyczkach zależną są od kwoty zobowiązania i wynoszą ok 19%-20% wartości pożyczki po 30 dniach.Niewątpliwą zaletą Filarum jest krótki czas oczekiwania na decyzję kredytową. Wniosek wypełnia się w parę minut, a całość trwa praktycznie chwilę.

O pożyczkę mogą starać się osoby w wieku od 20 lat do 70 lat, które posiadają telefon, stałe zameldowanie na terenie Polski, dowód osobisty, oraz osobisty rachunek bankowy w Polsce. Oczywiście wszystkie dane muszą zostać również pozytywnie zweryfikowany.

Dużym plusem jest to, że firma nie sprawdza BIK-u potencjalnego klienta. Dlatego wszystkie formalności załatwiane są ekspresowo.

Co klienci sądzą o firmie

Opinie są bardzo różne. Firma zdobyła rzeszę zadowolonych klientów, którzy chwalą Filarum za profesjonalizm i rzetelność oraz bardzo miłą obsługę klienta. Wszystkie formalności trwają krótko, a pieniądze są albo tego samego dnia na koncie, albo trzeba na nie poczekać jeden dzień. Zależy to oczywiście od banku, w którym posiadamy konto bankowe.
Natomiast są również klienci niezadowolenia z obsługi długu i samego sposobu obsługi klienta. Ale jak to bywa nie ma chwilówek, które mają same plusy.

Ogólna ocena firmy to 70% klientów zadowolonych, a 30% ocenia ją negatywnie.

Do zalet firmy, jakie są często wymieniane to:

  • Biuro Obsługi Klienta pracuje do 23:00
  • Darmowa pierwsza chwilówka
  • Dobra promocja
  • Nie sprawdzają BIK
  • brak opłat za mailowe lub telefoniczne wezwanie do zapłaty

Wady firmy to:

  • Wysokie odsetki za niespłacone pożyczki, które powodują wchodzenie w spiralę długu
  • Wysokie odsetki od kolejnych pożyczek
  • Honorowane konta bankowe tylko w 6 bankach.