daropast

Odpowiedzi forum utworzone

Przeglądają 10 wpisy - 1 przez 10 (z 32 w sumie)
 • Autor
  Wpisy
 • w odpowiedzi na: Aktywa płynne #4245

  daropast
  Użytkownik

  Miałem lokatę w banku, w którym chciałem wziąć kredyt gotówkowy. Potraktowali mnie jak stałego klienta i mogłem wynegocjować lepszą prowizję. Ale lokata w żaden sposób nie wpłynęła na moja zdolność. Jedynie przyśpieszyła i uprościła procedurę przyznania kredytu.  w odpowiedzi na: Zdolność kredytowa, a alimenty #4244

  daropast
  Użytkownik

  Gorzej jak masz zaległości. Wtedy żaden bank nie udzieli ci kredytu. Alimenty, jako miesięczne zobowiązanie odejmują od twojej wartości miesięcznego dochodu.

  w odpowiedzi na: Telefon na abonament #4243

  daropast
  Użytkownik

  Masz rację piter229- większość banków nie bierze takiego obciążenia pod uwagę, albo wrzuca je w jedne koszyk zobowiązań finansowych, takich jak opłaty czynszu, prąd, gaz, woda itp, które i tak co miesiąc płacisz. Ale spotkałem się z jednym wyjątkiem. Otóż w PKO SA poproszono mnie o przyniesienie wszystkich miesięcznych faktur za czynsz i media, a przy okazji za telefon. I to co ciekawe zaważyło. Potraktowane zostało jako dodatkowe niezobowiązanie. Szkoda że mnie nie zapytano czy abonament za TV płace.

  w odpowiedzi na: Zdolność kredytowa zależna od banku #4242

  daropast
  Użytkownik

  Ja czytałem że jest wręcz odwrotnie. Większy kredyt masz szanse dostać w małej miejscowości niż w dużym mieście. Oddziały banków w dużych miastach podchodzą bardziej restrykcyjnie do wyliczania zdolności kredytowej niż w małych miejscowościach. A różnice między zdolnością w małym i dużym mogą wynosić nawet 100 tyś zł.

  w odpowiedzi na: Czyszczenie BIKu #4241

  daropast
  Użytkownik

  Tutaj znalazłem fajny artykuł na temat czyszczenia BIK. Jak można wyczyścić BIK i jakie są ograniczenia prawne takiego procederu. Linki widoczne dla zarejestrowanych

  w odpowiedzi na: Zdolność kredytowa a miejsce zamieszkania #4240

  daropast
  Użytkownik

  Znalazłem artykuł na temat różnicowania zdolności kredytowej a miejsca zamieszkania. Okazuje się że trzy banki stosują różnicowanie zdolności a miejsce zamieszkania:
  cyt.” Najbardziej zróżnicowane modele wyliczania zdolności, uwzględniające miejsce zamieszkania, stosują trzy banki: Kredyt Bank, Pekao SA i Bank Pocztowy. Przykładowo w tej pierwszej instytucji różnica między zdolnością kredytową rodziny z Włoszczowy i Warszawy wynosi ponad 100 tysięcy złotych.”
  Podaję link do artykułu: Linki widoczne dla zarejestrowanych

  w odpowiedzi na: Błędy w kalkulatorze kredytowym #4239

  daropast
  Użytkownik

  Każdy bank ma inne algorytmy wyliczeń zdolności. nawet twoja zdolność kredytowa może się różnić między dwoma oddziałami tego samego banku. Dlatego kalkulator to orientacyjne narzędzie i jego dokładność może być dość precyzyjna, albo w ogóle nie zgadzać sie z tym co bank ci powie.

  w odpowiedzi na: Najdokładniejszy kalkulator kredytowy #4238

  daropast
  Użytkownik

  Znalazłem coś takiego na stronie bankiera Linki widoczne dla zarejestrowanych. nie wiem na ile ten kalkulator jest miarodajny, ale bankier.pl jest jednym z bardziej wiarygodnych portali finansowych. Niemniej jednak na kalkulatorze można sprawdzić orientacyjną zdolność.

  w odpowiedzi na: Kredyt studencki, a zdolność kredytowa #4237

  daropast
  Użytkownik

  Na spłatę pożyczki masz 61 dni i RRSO 0%. To uczciwa oferta niż w wonga, gdzie podają cie że pożyczka kosztuje cie zaledwie 10 zł, a RRSO jest ok 303 % i jaka to darmowa pożyczka ?

  w odpowiedzi na: Pożyczki dla osób za złą historią kredytową #4167

  daropast
  Użytkownik

  Tak to jest rozwiązanie, aby uderzyć do osoby, która ma kapitał. Może być to forma inwestycji kapitału zamiast typowej pożyczki. Co o tym myślicie ?

Przeglądają 10 wpisy - 1 przez 10 (z 32 w sumie)