daropast

Forum Replies Created

Viewing 10 posts - 1 through 10 (of 32 total)
 • Author
  Posts
 • in reply to: Aktywa płynne #4245
  daropast
  Member

  Miałem lokatę w banku, w którym chciałem wziąć kredyt gotówkowy. Potraktowali mnie jak stałego klienta i mogłem wynegocjować lepszą prowizję. Ale lokata w żaden sposób nie wpłynęła na moja zdolność. Jedynie przyśpieszyła i uprościła procedurę przyznania kredytu.

  in reply to: Zdolność kredytowa, a alimenty #4244
  daropast
  Member

  Gorzej jak masz zaległości. Wtedy żaden bank nie udzieli ci kredytu. Alimenty, jako miesięczne zobowiązanie odejmują od twojej wartości miesięcznego dochodu.

  in reply to: Telefon na abonament #4243
  daropast
  Member

  Masz rację piter229- większość banków nie bierze takiego obciążenia pod uwagę, albo wrzuca je w jedne koszyk zobowiązań finansowych, takich jak opłaty czynszu, prąd, gaz, woda itp, które i tak co miesiąc płacisz. Ale spotkałem się z jednym wyjątkiem. Otóż w PKO SA poproszono mnie o przyniesienie wszystkich miesięcznych faktur za czynsz i media, a przy okazji za telefon. I to co ciekawe zaważyło. Potraktowane zostało jako dodatkowe niezobowiązanie. Szkoda że mnie nie zapytano czy abonament za TV płace.

  in reply to: Zdolność kredytowa zależna od banku #4242
  daropast
  Member

  Ja czytałem że jest wręcz odwrotnie. Większy kredyt masz szanse dostać w małej miejscowości niż w dużym mieście. Oddziały banków w dużych miastach podchodzą bardziej restrykcyjnie do wyliczania zdolności kredytowej niż w małych miejscowościach. A różnice między zdolnością w małym i dużym mogą wynosić nawet 100 tyś zł.

  in reply to: Czyszczenie BIKu #4241
  daropast
  Member

  Tutaj znalazłem fajny artykuł na temat czyszczenia BIK. Jak można wyczyścić BIK i jakie są ograniczenia prawne takiego procederu. https://zaradnyfinansowo.pl/czyszczenie-bik/

  in reply to: Zdolność kredytowa a miejsce zamieszkania #4240
  daropast
  Member

  Znalazłem artykuł na temat różnicowania zdolności kredytowej a miejsca zamieszkania. Okazuje się że trzy banki stosują różnicowanie zdolności a miejsce zamieszkania:
  cyt.” Najbardziej zróżnicowane modele wyliczania zdolności, uwzględniające miejsce zamieszkania, stosują trzy banki: Kredyt Bank, Pekao SA i Bank Pocztowy. Przykładowo w tej pierwszej instytucji różnica między zdolnością kredytową rodziny z Włoszczowy i Warszawy wynosi ponad 100 tysięcy złotych.”
  Podaję link do artykułu: http://forsal.pl/nieruchomosci/aktualnosci/artykuly/426240,zdolnosc-kredytowa-wiekszosc-bankow-nie-roznicuje-jej-wedlug-miejsca-zamieszkania.html

  in reply to: Błędy w kalkulatorze kredytowym #4239
  daropast
  Member

  Każdy bank ma inne algorytmy wyliczeń zdolności. nawet twoja zdolność kredytowa może się różnić między dwoma oddziałami tego samego banku. Dlatego kalkulator to orientacyjne narzędzie i jego dokładność może być dość precyzyjna, albo w ogóle nie zgadzać sie z tym co bank ci powie.

  in reply to: Najdokładniejszy kalkulator kredytowy #4238
  daropast
  Member

  Znalazłem coś takiego na stronie bankiera https://www.bankier.pl/narzedzia/kalkulator-kredytowy. nie wiem na ile ten kalkulator jest miarodajny, ale bankier.pl jest jednym z bardziej wiarygodnych portali finansowych. Niemniej jednak na kalkulatorze można sprawdzić orientacyjną zdolność.

  in reply to: Kredyt studencki, a zdolność kredytowa #4237
  daropast
  Member

  Na spłatę pożyczki masz 61 dni i RRSO 0%. To uczciwa oferta niż w wonga, gdzie podają cie że pożyczka kosztuje cie zaledwie 10 zł, a RRSO jest ok 303 % i jaka to darmowa pożyczka ?

  in reply to: Pożyczki dla osób za złą historią kredytową #4167
  daropast
  Member

  Tak to jest rozwiązanie, aby uderzyć do osoby, która ma kapitał. Może być to forma inwestycji kapitału zamiast typowej pożyczki. Co o tym myślicie ?

Viewing 10 posts - 1 through 10 (of 32 total)