Czyszczenie BIKu

Przeglądają 6 wpisy - 1 przez 6 (z 6 w sumie)
 • Autor
  Wpisy
 • #4080

  marktwain
  Użytkownik

  Znalazłem w internecie ofertę firmy zajmującej się czyszczeniem BIKu. Na jakich zasadach takie firmy to robią i czy rzeczywiście BIK jest wyczyszczony. Ile to kosztuje ?  #4087

  daropast
  Użytkownik

  Też słyszałem o takiej możliwości. Tylko to jest swego rodzaju ściema. Bo oni odczekują 3 miesiące, a po takim terminie jak nie ma innych zaległości to i tak BIK się czyści.

  #4093

  anetka14
  Użytkownik

  Ciekawa sprawa. W necie znalazłam wiele firm czyszczących BIK. Może to nie jest nic nowego. Ale na pytanie do jednej z firm niby czyszczących bIK : Czy można usunąć historie z BIK ? , odpowiadają: „Niestety nie. BIK jest to baza, która przechowuje dane kredytobiorców, pełni rolę administratora. Jedynie instytucje, które przekazały dane mogą je zmodyfikować lub usunąć.”. Pojawia się pytanie: Co te firmy czyszczą ?

  #4128

  mucha124
  Użytkownik

  Z tego co wiem to nie do końca sciema. Takich firm pojawia się coraz więcej na rynku. Gdyby to była ściema to takie firmy nie miałyby racji bytu.

  #4241

  daropast
  Użytkownik

  Tutaj znalazłem fajny artykuł na temat czyszczenia BIK. Jak można wyczyścić BIK i jakie są ograniczenia prawne takiego procederu. Linki widoczne dla zarejestrowanych

  #5380

  radekrak
  Użytkownik

  Hej, no widzę, że nie tylko mnie interesuje ten temat. Chętnie podzielę się wiedzą, jaką dostałem, a raczej wyczytałem. Na innej stronie, dokładniej tutaj Linki widoczne dla zarejestrowanych jest jasno opisane, jak działa Biuro Informacji Kredytowej i możecie też dowiedzieć się , jak jest czyszczony. Nie wiem, czy zaufałbym firmom zewnętrznym, dla mnie to również jest ściema.

Przeglądają 6 wpisy - 1 przez 6 (z 6 w sumie)

Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć na ten temat.