Czyszczenie BIKu

Viewing 6 posts - 1 through 6 (of 6 total)
 • Author
  Posts
 • #4080
  marktwain
  Member

  Znalazłem w internecie ofertę firmy zajmującej się czyszczeniem BIKu. Na jakich zasadach takie firmy to robią i czy rzeczywiście BIK jest wyczyszczony. Ile to kosztuje ?

  #4087
  daropast
  Member

  Też słyszałem o takiej możliwości. Tylko to jest swego rodzaju ściema. Bo oni odczekują 3 miesiące, a po takim terminie jak nie ma innych zaległości to i tak BIK się czyści.

  #4093
  anetka14
  Member

  Ciekawa sprawa. W necie znalazłam wiele firm czyszczących BIK. Może to nie jest nic nowego. Ale na pytanie do jednej z firm niby czyszczących bIK : Czy można usunąć historie z BIK ? , odpowiadają: „Niestety nie. BIK jest to baza, która przechowuje dane kredytobiorców, pełni rolę administratora. Jedynie instytucje, które przekazały dane mogą je zmodyfikować lub usunąć.”. Pojawia się pytanie: Co te firmy czyszczą ?

  #4128
  mucha124
  Member

  Z tego co wiem to nie do końca sciema. Takich firm pojawia się coraz więcej na rynku. Gdyby to była ściema to takie firmy nie miałyby racji bytu.

  #4241
  daropast
  Member

  Tutaj znalazłem fajny artykuł na temat czyszczenia BIK. Jak można wyczyścić BIK i jakie są ograniczenia prawne takiego procederu. https://zaradnyfinansowo.pl/czyszczenie-bik/

  #5380
  radekrak
  Member

  Hej, no widzę, że nie tylko mnie interesuje ten temat. Chętnie podzielę się wiedzą, jaką dostałem, a raczej wyczytałem. Na innej stronie, dokładniej tutaj https://spiralazadluzenia.pl/czyszczenie-bik/dziala-bik-s-a.html jest jasno opisane, jak działa Biuro Informacji Kredytowej i możecie też dowiedzieć się , jak jest czyszczony. Nie wiem, czy zaufałbym firmom zewnętrznym, dla mnie to również jest ściema.

Viewing 6 posts - 1 through 6 (of 6 total)
 • You must be logged in to reply to this topic.