Zdolność kredytowa, a alimenty

Przeglądają 7 wpisy - 1 przez 7 (z 7 w sumie)
 • Autor
  Wpisy
 • #2092

  milenkas22
  Użytkownik

  Czy fakt iż ktoś płaci alimenty wpływa na wysokość zdolności kredytowej? Czy może to decydować o tym, że nie dostanie się kredytu w banku?  #2167

  ajta-1990
  Użytkownik

  Niestety prawda jest taka, że alimenty wpływają na wysokość kredytu. A można wiedzieć jakiej wysokości płacisz alimenty?

  #2216

  compelling
  Użytkownik

  Tak, alimenty mają wpływ na zdolność kredytową. Im wyższe alimenty, tym niższa jest właśnie zdolność kredytowa.

  #3490

  piter229
  Użytkownik

  Tak zobowiązania typu alimenty bank bierze pod uwagę przy przeliczaniu zdolności kredytowej. Ma to większy wpływ niz posiadanie miesięcznych rachunków za czynsz i prąd. Co niektóre banki nawet sprawdzają czy regularnie płacimy alimenty.

  #3532

  Jowa14
  Użytkownik

  Wszystko zależy od tego jakie masz dochody przede wszystkim. Alimenty traktowane są jako zobowiązania finansowe jedynie. Nikt ci nie odmówi kredytu bo płacisz alimenty. Jeżeli masz spore dochody to alimenty nie zaważą zbytnio na twojej zdolności kredytowej.

  #4059

  piter229
  Użytkownik

  Posiadanie takiego zobowiązania nawet jest w pewnym sensie dobre. Jak spłacasz twoje alimenty w terminie, to dla banku jesteś rzetelnym kredytobiorcą. Czasem zobowiązania dobrze wpływają na możliwość otrzymania kredytu.

  #4244

  daropast
  Użytkownik

  Gorzej jak masz zaległości. Wtedy żaden bank nie udzieli ci kredytu. Alimenty, jako miesięczne zobowiązanie odejmują od twojej wartości miesięcznego dochodu.

Przeglądają 7 wpisy - 1 przez 7 (z 7 w sumie)

Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć na ten temat.