Zdolność kredytowa, a alimenty

Pożyczki i Chwilówki – Porównywarka Forums Zdolność kredytowa Zdolność kredytowa, a alimenty

Viewing 7 posts - 1 through 7 (of 7 total)
 • Author
  Posts
 • #2092
  milenkas22
  Member

  Czy fakt iż ktoś płaci alimenty wpływa na wysokość zdolności kredytowej? Czy może to decydować o tym, że nie dostanie się kredytu w banku?

  #2167
  ajta-1990
  Member

  Niestety prawda jest taka, że alimenty wpływają na wysokość kredytu. A można wiedzieć jakiej wysokości płacisz alimenty?

  #2216
  compelling
  Member

  Tak, alimenty mają wpływ na zdolność kredytową. Im wyższe alimenty, tym niższa jest właśnie zdolność kredytowa.

  #3490
  piter229
  Member

  Tak zobowiązania typu alimenty bank bierze pod uwagę przy przeliczaniu zdolności kredytowej. Ma to większy wpływ niz posiadanie miesięcznych rachunków za czynsz i prąd. Co niektóre banki nawet sprawdzają czy regularnie płacimy alimenty.

  #3532
  Jowa14
  Member

  Wszystko zależy od tego jakie masz dochody przede wszystkim. Alimenty traktowane są jako zobowiązania finansowe jedynie. Nikt ci nie odmówi kredytu bo płacisz alimenty. Jeżeli masz spore dochody to alimenty nie zaważą zbytnio na twojej zdolności kredytowej.

  #4059
  piter229
  Member

  Posiadanie takiego zobowiązania nawet jest w pewnym sensie dobre. Jak spłacasz twoje alimenty w terminie, to dla banku jesteś rzetelnym kredytobiorcą. Czasem zobowiązania dobrze wpływają na możliwość otrzymania kredytu.

  #4244
  daropast
  Member

  Gorzej jak masz zaległości. Wtedy żaden bank nie udzieli ci kredytu. Alimenty, jako miesięczne zobowiązanie odejmują od twojej wartości miesięcznego dochodu.

Viewing 7 posts - 1 through 7 (of 7 total)
 • You must be logged in to reply to this topic.