Zdolność kredytowa zależna od banku

Pożyczki i Chwilówki – Porównywarka Forum Kredytowe Zdolność kredytowa Zdolność kredytowa zależna od banku

Przeglądają 7 wpisy - 1 przez 7 (z 7 w sumie)
 • Autor
  Wpisy
 • #2091

  milenkas22
  Użytkownik

  Mam takie pytanie, ponieważ nie orientuje się w tym temacie. Chciałabym się dowiedzieć, czy zdolność kredytowa zależy od banku?  #2166

  ajta-1990
  Użytkownik

  Poniekąd się z tym zgadzam, bo każdy bank wylicza zdolność kredytową na swój sposób. Ale muszę to jeszcze sprawdzić 😉

  #2217

  compelling
  Użytkownik

  Niestety taka jest prawda, że przy tych samych dochodach w każdym banku wyliczą Ci zdolność kredytową w całkiem sposób.

  #3362

  AdamB
  Użytkownik

  Wynika to z faktu, iż każdy liczący się bank posiada swój własny algorytm oceny wiarygodności kredytowej danego klienta stąd bardzo często mamy do czynienia ze zróżnicowaniem ofert w poszczególnych bankach na przykładzie jednego klienta. To zupełnie naturalne ponieważ kwestia przyznania kredytu leży po stronie kredytodawcy i poszczególne instytucje na bazie własnego doświadczenia mogą w różny sposób profilować klientów.

  #3515

  mucha124
  Użytkownik

  Nie tylko zdolność kredytowa może byc zależna od banku, ale też od oddziału danego banku. Mojemu znajomemu ten sam bank w Gdańsku wyliczył zdolność na poziomie 320 tyś zł. Natomiast oddział tego samego banku w Sochaczewie wyliczył jego zdolność na poziomie 159 tyś zł. Czyli rejonizacja też ma znaczenie. W dużych miastach mamy zazwyczaj większą zdolność, niż w miasteczkach.

  #4060

  piter229
  Użytkownik

  Najlepiej zdolność kredytową obliczać w dużym mieście. Tam banki są skłonne dać większy kredyt niż np w małym mieście. Chyba bardziej o to chodzi. Chociaż biorą pod uwagę miejsce zamieszkania.

  #4242

  daropast
  Użytkownik

  Ja czytałem że jest wręcz odwrotnie. Większy kredyt masz szanse dostać w małej miejscowości niż w dużym mieście. Oddziały banków w dużych miastach podchodzą bardziej restrykcyjnie do wyliczania zdolności kredytowej niż w małych miejscowościach. A różnice między zdolnością w małym i dużym mogą wynosić nawet 100 tyś zł.

Przeglądają 7 wpisy - 1 przez 7 (z 7 w sumie)

Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć na ten temat.