Telefon na abonament

Przeglądają 7 wpisy - 1 przez 7 (z 7 w sumie)
 • Autor
  Wpisy
 • #1165

  kanapka
  Użytkownik

  Czy przeszkadza to bądź zmniejsza zdolność kredytową ?
  Mam nadzieję, że nie będę musiał nagle spłacać całego abonamentu w 1 racie.  #1181

  xxl
  Użytkownik

  Przeszkadzać nie przeszkadza, ale zmniejszy odrobinę Twoją zdolność kredytową, ponieważ za telefon płacisz co miesiąc.

  #3358

  AdamB
  Użytkownik

  „Przeszkadzać nie przeszkadza, ale zmniejszy odrobinę Twoją zdolność kredytową, ponieważ za telefon płacisz co miesiąc.”

  Abonament telefoniczny/telewizyjny nie jest zobowiązaniem kredytowym i nie figuruje w BIK, a co za tym idzie nie obniża w żaden sposób zdolności kredytowej. Zaległości w spłatach mogą jednak uniemożliwić otrzymanie kredytu jeśli operator wpisał dłużnika do KRD (Krajowy Rejestr Długów)

  #3418

  bambo
  Użytkownik

  Dokładnie zgodzę się z wypowiedzią kolegi wyżej, że abonament telefoniczny nie obniża zdolności kredytowej, ale jeżeli będziesz zalegać ze spłatą abonamentu to będzie to mieć negatywny wpływ na twoją zdolność kredytową. Więc najlepiej opłacać jakiekolwiek rachunki w terminie.

  #3468

  Jowa14
  Użytkownik

  Przy zdolności kredytowej biorą pod uwagę twoje dochody i obciążenia. Bardziej ich interesują inne zobowiązania typu inne pożyczki i kredyty, niż kwota abonamentu telefonicznego. Biorą pod uwagę ilość członków rodziny na utrzymaniu, ewentualne alimenty oraz np. czy masz samochód, który więcej cię miesięcznie może kosztować niż telefon na abonament.

  #4058

  piter229
  Użytkownik

  Telefon na abonament to już nie jest żaden luksus. Uważane jest jedno z obciążeń finansowych, ale nie masz ach takiego wpływu na zdolność. Ponadto wszystko zalezy od banku. Niektóre banki biorą takie miesięczne wydatki pod uwagę, a inne to nie interesuje.

  #4243

  daropast
  Użytkownik

  Masz rację piter229- większość banków nie bierze takiego obciążenia pod uwagę, albo wrzuca je w jedne koszyk zobowiązań finansowych, takich jak opłaty czynszu, prąd, gaz, woda itp, które i tak co miesiąc płacisz. Ale spotkałem się z jednym wyjątkiem. Otóż w PKO SA poproszono mnie o przyniesienie wszystkich miesięcznych faktur za czynsz i media, a przy okazji za telefon. I to co ciekawe zaważyło. Potraktowane zostało jako dodatkowe niezobowiązanie. Szkoda że mnie nie zapytano czy abonament za TV płace.

Przeglądają 7 wpisy - 1 przez 7 (z 7 w sumie)

Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć na ten temat.