Telefon na abonament

Viewing 7 posts - 1 through 7 (of 7 total)
 • Author
  Posts
 • #1165
  kanapka
  Member

  Czy przeszkadza to bądź zmniejsza zdolność kredytową ?
  Mam nadzieję, że nie będę musiał nagle spłacać całego abonamentu w 1 racie.

  #1181
  xxl
  Member

  Przeszkadzać nie przeszkadza, ale zmniejszy odrobinę Twoją zdolność kredytową, ponieważ za telefon płacisz co miesiąc.

  #3358
  AdamB
  Member

  „Przeszkadzać nie przeszkadza, ale zmniejszy odrobinę Twoją zdolność kredytową, ponieważ za telefon płacisz co miesiąc.”

  Abonament telefoniczny/telewizyjny nie jest zobowiązaniem kredytowym i nie figuruje w BIK, a co za tym idzie nie obniża w żaden sposób zdolności kredytowej. Zaległości w spłatach mogą jednak uniemożliwić otrzymanie kredytu jeśli operator wpisał dłużnika do KRD (Krajowy Rejestr Długów)

  #3418
  bambo
  Member

  Dokładnie zgodzę się z wypowiedzią kolegi wyżej, że abonament telefoniczny nie obniża zdolności kredytowej, ale jeżeli będziesz zalegać ze spłatą abonamentu to będzie to mieć negatywny wpływ na twoją zdolność kredytową. Więc najlepiej opłacać jakiekolwiek rachunki w terminie.

  #3468
  Jowa14
  Member

  Przy zdolności kredytowej biorą pod uwagę twoje dochody i obciążenia. Bardziej ich interesują inne zobowiązania typu inne pożyczki i kredyty, niż kwota abonamentu telefonicznego. Biorą pod uwagę ilość członków rodziny na utrzymaniu, ewentualne alimenty oraz np. czy masz samochód, który więcej cię miesięcznie może kosztować niż telefon na abonament.

  #4058
  piter229
  Member

  Telefon na abonament to już nie jest żaden luksus. Uważane jest jedno z obciążeń finansowych, ale nie masz ach takiego wpływu na zdolność. Ponadto wszystko zalezy od banku. Niektóre banki biorą takie miesięczne wydatki pod uwagę, a inne to nie interesuje.

  #4243
  daropast
  Member

  Masz rację piter229- większość banków nie bierze takiego obciążenia pod uwagę, albo wrzuca je w jedne koszyk zobowiązań finansowych, takich jak opłaty czynszu, prąd, gaz, woda itp, które i tak co miesiąc płacisz. Ale spotkałem się z jednym wyjątkiem. Otóż w PKO SA poproszono mnie o przyniesienie wszystkich miesięcznych faktur za czynsz i media, a przy okazji za telefon. I to co ciekawe zaważyło. Potraktowane zostało jako dodatkowe niezobowiązanie. Szkoda że mnie nie zapytano czy abonament za TV płace.

Viewing 7 posts - 1 through 7 (of 7 total)
 • You must be logged in to reply to this topic.