Zdolność kredytowa a miejsce zamieszkania

Pożyczki i Chwilówki – Porównywarka Forums Zdolność kredytowa Zdolność kredytowa a miejsce zamieszkania

Viewing 5 posts - 1 through 5 (of 5 total)
 • Author
  Posts
 • #4067
  wiesieks2
  Member

  Czy miejsce zamieszkania ma wpływ na zdolność kredytową ?

  #4075
  august144
  Member

  Z tego co wiem to biorą pod uwagę miejskie zamieszkania. Przynajmniej zawsze się pytają gdzie Pani/Pan mieszka. I to ma wpływ na zdolność. Trochę to dziwne, bo powinny liczyć się dochody.

  #4089
  daropast
  Member

  Małe miejscowości to zazwyczaj gorsze zarobki, niż w większych miastach więc i poziom dochodowy społeczeństwa jest niższy. Stad chyba niższe zdolności kredytowe.

  #4130
  mucha124
  Member

  Może to wynikać, że i kredyty w małych miejscowościach są mniejsze. Nikt przecież nie weźmie kredytu na kilkaset lub nawet milion w małej miejscowości. banki tez mogą dysponować mniejszą gotówką w takiej miejscowości dla potrzeb danej społeczności.

  #4240
  daropast
  Member

  Znalazłem artykuł na temat różnicowania zdolności kredytowej a miejsca zamieszkania. Okazuje się że trzy banki stosują różnicowanie zdolności a miejsce zamieszkania:
  cyt.” Najbardziej zróżnicowane modele wyliczania zdolności, uwzględniające miejsce zamieszkania, stosują trzy banki: Kredyt Bank, Pekao SA i Bank Pocztowy. Przykładowo w tej pierwszej instytucji różnica między zdolnością kredytową rodziny z Włoszczowy i Warszawy wynosi ponad 100 tysięcy złotych.”
  Podaję link do artykułu: http://forsal.pl/nieruchomosci/aktualnosci/artykuly/426240,zdolnosc-kredytowa-wiekszosc-bankow-nie-roznicuje-jej-wedlug-miejsca-zamieszkania.html

Viewing 5 posts - 1 through 5 (of 5 total)
 • You must be logged in to reply to this topic.