Zdolność kredytowa a miejsce zamieszkania

Pożyczki i Chwilówki – Porównywarka Forum Kredytowe Zdolność kredytowa Zdolność kredytowa a miejsce zamieszkania

Przeglądają 5 wpisy - 1 przez 5 (z 5 w sumie)
 • Autor
  Wpisy
 • #4067

  wiesieks2
  Użytkownik

  Czy miejsce zamieszkania ma wpływ na zdolność kredytową ?  #4075

  august144
  Użytkownik

  Z tego co wiem to biorą pod uwagę miejskie zamieszkania. Przynajmniej zawsze się pytają gdzie Pani/Pan mieszka. I to ma wpływ na zdolność. Trochę to dziwne, bo powinny liczyć się dochody.

  #4089

  daropast
  Użytkownik

  Małe miejscowości to zazwyczaj gorsze zarobki, niż w większych miastach więc i poziom dochodowy społeczeństwa jest niższy. Stad chyba niższe zdolności kredytowe.

  #4130

  mucha124
  Użytkownik

  Może to wynikać, że i kredyty w małych miejscowościach są mniejsze. Nikt przecież nie weźmie kredytu na kilkaset lub nawet milion w małej miejscowości. banki tez mogą dysponować mniejszą gotówką w takiej miejscowości dla potrzeb danej społeczności.

  #4240

  daropast
  Użytkownik

  Znalazłem artykuł na temat różnicowania zdolności kredytowej a miejsca zamieszkania. Okazuje się że trzy banki stosują różnicowanie zdolności a miejsce zamieszkania:
  cyt.” Najbardziej zróżnicowane modele wyliczania zdolności, uwzględniające miejsce zamieszkania, stosują trzy banki: Kredyt Bank, Pekao SA i Bank Pocztowy. Przykładowo w tej pierwszej instytucji różnica między zdolnością kredytową rodziny z Włoszczowy i Warszawy wynosi ponad 100 tysięcy złotych.”
  Podaję link do artykułu: Linki widoczne dla zarejestrowanych

Przeglądają 5 wpisy - 1 przez 5 (z 5 w sumie)

Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć na ten temat.