Jowa14

Odpowiedzi forum utworzone

Przeglądają 10 wpisy - 1 przez 10 (z 134 w sumie)
 • Autor
  Wpisy
 • w odpowiedzi na: Emeryt, a kredyt gotówkowy #4250

  Jowa14
  Użytkownik

  To zależy jak wysoką masz emeryturę. Ale w przypadku emerytów lepiej oceniają zdolność kredytową, bo wiedzą że to jest stały dochód, jakikolwiek by nie był.  w odpowiedzi na: Kredyt w Provident – opinie… #4249

  Jowa14
  Użytkownik

  Teraz provident znowu oferuje kredyt na 4 miesiące bez prowizji i odsetek. RRSO 0%. Pożyczkę spłacasz w 4 równych ratach. To super oferta.

  w odpowiedzi na: Karta kredytowa z programem lojalnosciowym #4248

  Jowa14
  Użytkownik

  Najlepiej zapytać w swoim banku gdzie masz konto lub lokatę.A tak z innej beczki; W rankingach kart przoduje Millenium i citi Handlowy.

  w odpowiedzi na: Przeniesienie nowego kredytu do innego banku #4247

  Jowa14
  Użytkownik

  W zależności od banku od 1-2%. Zdarza się że jest 3%. Jeszcze sa inne uregulowania, bo np. bank pozwoli ci spłacić część kredytu np. w ciągu 3 lat, a resztę np. dopiero po 5 latach bez prowizji.

  w odpowiedzi na: Kredyt dla osoby bez zobowiązań finansowych #4246

  Jowa14
  Użytkownik

  Jeszcze zależy to od tego jak długo pracujesz na te pół etatu i czy masz szanse jej przedłużenia lub przejścia na pełną umowę. Banki zazwyczaj wymagają conajmniej 3 miesięczy pracy na umowę.

  w odpowiedzi na: Mieszkanie dla Młodych – czy warto? #4192

  Jowa14
  Użytkownik

  Z tego co wiem dopłata jednorazowa jest rzędu 20-30 tyś złotych. Wydaje mi się, że poprzedni program był lepszy. Z tamtego moi znajomi skorzystali i 50 % kredytu przez 8 lat spłacało im państwo. No ale MDM to zawsze coś jak sie nie ma nic.

  w odpowiedzi na: AliorBank – kredyt hipoteczny #4191

  Jowa14
  Użytkownik

  Moja znajoma chciała wziąć express na raty. Pracuje w budżetówce i zarabia 3 tyś zł. W sklepie raty mogła wziąć właśnie w Alior banku. Bank odmówił jej kredytu nie podając przyczyny. Nie podoba mi sie ich podejście do klienta. Nie wiadomo o co tutaj chodzi. Bo niby mają dobre oferty, ale tak jakby chcieli, aby nikt z nich nie korzystał. Czy ktoś ma podobne doświadczenia z tym bankiem ?

  w odpowiedzi na: Kredyt po miesiącu pracy #4190

  Jowa14
  Użytkownik

  No nie jestem do tego przekonana czy to tak funkcjonuje. To że nie można mieć nawet miesiąca przerwy to się zgadza. Ale weź pod uwagę że w nowej pracy otrzymujesz umowę na czas określony lub na okres próbny. Jak bank do tego podchodzi ?

  w odpowiedzi na: Dotacje na ogniwa fotowoltaiczne #4189

  Jowa14
  Użytkownik

  Na obecną chwilę żaden bank nie daje kredytu hipotecznego z dotacją na ogniwa. W tym przypadku jest to osobny kredyt z dotacją. Tylko jak bank zastrzega sobie możliwość otrzymania dotacji. To zanim weźmiesz jakikolwiek kredyt to warto to sprawdzić czy się opłaca wziąć ten na ogniwa.

  w odpowiedzi na: Ile wkładu własnego do budowy domu? #4188

  Jowa14
  Użytkownik

  Koszt działki musi oszacować zazwyczaj rzeczoznawca banku, aby określił czy działka może być wkładem własnym. W realu to znaczy czy jej wartość odpowiada minimum 20 % wartości wkładu własnego. Co ciekawe każdy rzeczoznawca ma różne wyceny.

Przeglądają 10 wpisy - 1 przez 10 (z 134 w sumie)