Przeniesienie nowego kredytu do innego banku

Pożyczki i Chwilówki – Porównywarka Forums Kredyty gotówkowe Przeniesienie nowego kredytu do innego banku

Viewing 7 posts - 1 through 7 (of 7 total)
 • Author
  Posts
 • #2541
  patryk
  Member

  Czy po wzięciu kredytu w innym banku jest możliwość jego przeniesienia do innej placówki? Czy to jest zgodne z prawem i dostępne?

  #3477
  Jowa14
  Member

  Z tego co wiem taka możliwość jest, ale dopiero po jakimś czasie. Musisz regularnie spłacać ten kredyt w tym banku. Ponadto możesz sie liczyć z prowizją za wcześniejsze spłacenie kredytu. banki zazwyczaj do 5 – 8 lat naliczają prowizję za przeniesienie lub spłacenie kredytu wcześniej. Tak jest przy kredytach hipotecznych. Dlatego przeczytaj dokładnie w swojej umowie kredytowej.

  #3639
  piter229
  Member

  Można przenieść kredyt z jednego banku do drugiego, to się nazywa tzw. konsolidacja kredytu. Ale musisz mieć dobrą historie kredytową, czyli wszystkie zobowiązania spłacać w terminie. Ponadto jeżeli będziesz przenosić kredyt, to licz się z tym, że w banku, w którym go masz obecnie, będziesz musiał zapłacić prowizję, za przedwczesna spłatę kredytu.

  #3645
  mira05
  Member

  A ile wynosi ta prowizja i dlaczego ona jest pobierana ?

  #4247
  Jowa14
  Member

  W zależności od banku od 1-2%. Zdarza się że jest 3%. Jeszcze sa inne uregulowania, bo np. bank pozwoli ci spłacić część kredytu np. w ciągu 3 lat, a resztę np. dopiero po 5 latach bez prowizji.

  #4251
  anetka14
  Member

  Od czego zależy wielkość tej prowizji i z czego ona wynika ?

  #5305
  K23
  Member

  Oczywiście, że możesz. Piszesz o Linki widoczne dla zarejestrowanych. Możesz nie tylko przenieść jeden kredyt do banku, ale i kilka połączyć w jeden.

Viewing 7 posts - 1 through 7 (of 7 total)
 • You must be logged in to reply to this topic.