Przeniesienie nowego kredytu do innego banku

Pożyczki i Chwilówki – Porównywarka Forum Kredytowe Kredyty gotówkowe Przeniesienie nowego kredytu do innego banku

Przeglądają 7 wpisy - 1 przez 7 (z 7 w sumie)
 • Autor
  Wpisy
 • #2541

  patryk
  Użytkownik

  Czy po wzięciu kredytu w innym banku jest możliwość jego przeniesienia do innej placówki? Czy to jest zgodne z prawem i dostępne?  #3477

  Jowa14
  Użytkownik

  Z tego co wiem taka możliwość jest, ale dopiero po jakimś czasie. Musisz regularnie spłacać ten kredyt w tym banku. Ponadto możesz sie liczyć z prowizją za wcześniejsze spłacenie kredytu. banki zazwyczaj do 5 – 8 lat naliczają prowizję za przeniesienie lub spłacenie kredytu wcześniej. Tak jest przy kredytach hipotecznych. Dlatego przeczytaj dokładnie w swojej umowie kredytowej.

  #3639

  piter229
  Użytkownik

  Można przenieść kredyt z jednego banku do drugiego, to się nazywa tzw. konsolidacja kredytu. Ale musisz mieć dobrą historie kredytową, czyli wszystkie zobowiązania spłacać w terminie. Ponadto jeżeli będziesz przenosić kredyt, to licz się z tym, że w banku, w którym go masz obecnie, będziesz musiał zapłacić prowizję, za przedwczesna spłatę kredytu.

  #3645

  mira05
  Użytkownik

  A ile wynosi ta prowizja i dlaczego ona jest pobierana ?

  #4247

  Jowa14
  Użytkownik

  W zależności od banku od 1-2%. Zdarza się że jest 3%. Jeszcze sa inne uregulowania, bo np. bank pozwoli ci spłacić część kredytu np. w ciągu 3 lat, a resztę np. dopiero po 5 latach bez prowizji.

  #4251

  anetka14
  Użytkownik

  Od czego zależy wielkość tej prowizji i z czego ona wynika ?

  #5305

  K23
  Użytkownik

  Oczywiście, że możesz. Piszesz o Linki widoczne dla zarejestrowanych. Możesz nie tylko przenieść jeden kredyt do banku, ale i kilka połączyć w jeden.

Przeglądają 7 wpisy - 1 przez 7 (z 7 w sumie)

Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć na ten temat.