marktwain

Odpowiedzi forum utworzone

Przeglądają 10 wpisy - 1 przez 10 (z 28 w sumie)
 • Autor
  Wpisy
 • w odpowiedzi na: mBank kredyt auto-moto #4226

  marktwain
  Użytkownik

  „Warunkiem uzyskania nominalnego oprocentowania 6,13 % w skali roku jest: złożenie wniosku o kredyt auto-moto na kwotę 48 200 PLN na zakup pojazdu nowego, na okres 55 miesięcy, posiadanie wkładu własnego min. 20%, przystąpienie do ubezpieczenia Pakiet MultiBezpieczny, którego wysokość wynosi 0,1% od kwoty kredytu brutto (za cały okres kredytowania). Prowizja wynosi 3% od kwoty kredytu, RRSO wynosi 10,42 wysokość miesięcznej raty wynosi 1 094,75 PLN, całkowita kwota kredytu wynosi 52 376,53 PLN, całkowita kwota do zapłaty przez kredytobiorcę wynosi 64 387,76 PLN.”

  Te warunki dotyczą całego okresu kredytowania ?  w odpowiedzi na: Sprzedaż samochodu, a kredyt #4225

  marktwain
  Użytkownik

  Ale klient zawsze kręci nosem, jak widzi w papierach że samochód ma na sobie kredyt nie spłacony. To chyba tak się całkowicie nie da. Jedynie może być jakieś zaświadczenie banku, ze nowy właściciel nie będzie obciążony kredytem samochodu. Nie słyszałem, aby bank zdjął cesję z samochodu na właściciela. To dla banku duże ryzyko, bo jak właściciel przestanie płacić raty to co wtedy ?

  w odpowiedzi na: Peugeot 206 #4224

  marktwain
  Użytkownik

  Jak samochód nie ma więcej niż 10 lat to możesz spróbować w Get-in banku lub w Paribas BGZ. Tam udzielają kredytów na używane samochodu.

  w odpowiedzi na: 30.000zł na 6 lat, gdzie się udać? #4223

  marktwain
  Użytkownik

  Paribas BGZ bank udziela kredytu na używane samochody nie starsze niż 10 lat. Tylko nie wiem jak z wkładem własnym, tutaj bank może kręcić nosem.

  w odpowiedzi na: Kredyt na motor #4222

  marktwain
  Użytkownik

  Z tymi żyrantami jest trudno. Nikt nie chce brać takiej odpowiedzialności na siebie, nawet własny rodzic. Najlepiej pożycz po rodzinie, albo niech ci ojciec pożyczy, to zawsze wychodzi najtaniej.

  w odpowiedzi na: Kredyt w Polsce, a pobyt za granicą #4221

  marktwain
  Użytkownik

  Można otrzymać kredyt w Polsce jak sie prowadzi firmę zagranicą. Wystarczy że masz obywatelstwo polskie. Z tego co słyszałem można mieć siedzibę za granicą, a bank i tak udziela kredytu.

  w odpowiedzi na: Kredyt samochodowy z opcją szybszej wpłaty #4220

  marktwain
  Użytkownik

  Nie wiem czy możesz płacić większe raty, ale możesz praktycznie w każdym banku wcześniej spłacić częściowo lub całościowo kredyt. Co prawda pobierają prowizję za wcześniejszą spłatę 0k 1-2%. Ale w umowie bank dopuszcza taką możliwość i na przykład w ciągu pierwszych 3 lat pozwala spłacić do 50 % wartości kredytu bez prowizji. Może to cie zadowoli ?

  w odpowiedzi na: BNP Paribas #4219

  marktwain
  Użytkownik

  A jak szacujecie wartość takiego używanego samochodu ? Nic nie piszecie o wkładzie własnym, czy on jest potrzebny ?

  w odpowiedzi na: Kredyt na samochód z wkładem własnym #4218

  marktwain
  Użytkownik

  Z tego co przeczytałem to najlepiej wziąć kredyt gotówkowy lub wykorzystać limit debetowy. Natomiast w drugiej kolejności kredyt samochodowy. Czyżby banki niechętnie udzielały kredytu na samochód używany ?

  w odpowiedzi na: Santander #4217

  marktwain
  Użytkownik

  Ja będąc w Hiszpanii byłem w Santanderze, to mi powiedzieli że nie znają takiego banku BZWBK. Dlatego byłem deczko zdziwiony. Natomiast pan mi wyjaśnił, że oni w różnych krajach tworzą grupy kapitałowe z różnymi bankami i one są zupełnie niezależne od siebie.

Przeglądają 10 wpisy - 1 przez 10 (z 28 w sumie)