Sprzedaż samochodu, a kredyt

Pożyczki i Chwilówki – Porównywarka Forums Kredyty samochodowe Sprzedaż samochodu, a kredyt

Viewing 6 posts - 1 through 6 (of 6 total)
  • Author
    Posts
  • #2062
    dobranocka19
    Member

    Czy istnieje możliwość sprzedania samochodu w momencie, gdy trwa spłata kredytu? Jak to wszystko przebiega?

    #2154
    milenkas22
    Member

    Oj, to sprawa jest bardzo skomplikowana, ale możliwa. Z kolei trzeba zdjąć zabezpieczenia i.. Chcesz wiedzieć co dalej?

    #3929
    august144
    Member
    #4071
    wiesieks2
    Member

    Trzeba by było z bankiem się dogadać, aby cesję kredytu przeniósł z samochodu na właściciela. Bank może tego dokonać gdy chcemy sprzedać samochód.

    #4225
    marktwain
    Member

    Ale klient zawsze kręci nosem, jak widzi w papierach że samochód ma na sobie kredyt nie spłacony. To chyba tak się całkowicie nie da. Jedynie może być jakieś zaświadczenie banku, ze nowy właściciel nie będzie obciążony kredytem samochodu. Nie słyszałem, aby bank zdjął cesję z samochodu na właściciela. To dla banku duże ryzyko, bo jak właściciel przestanie płacić raty to co wtedy ?

    #4253
    anetka14
    Member

    Uważam że jest to możliwe. Mój znajomy sprzedawał 5 letniego peugota, którego wziął na raty z salonu. Zostało mu jeszcze 3 lata spłaty i chciał go sprzedać i kupić nowy, najlepiej na kredyt. Bank nie chciał sie zgodzić na przeniesienie cesji, ale wystawił zaświadczenie, a raczej mój znajomy w banku miał potwierdzić, że w razie sprzedaży samochodu spłaci resztę kredytu. Miał problemy ze sprzedażą, ale w końcu klient się znalazł. Tak się napalił na ten samochód że nie zważał na to, że jest obciążony kredytem.

Viewing 6 posts - 1 through 6 (of 6 total)
  • You must be logged in to reply to this topic.