Kredyt na mieszkanie

0
1970

Mieszkanie jest realizacją potrzeb każdego człowieka – bezpieczeństwo i własny dach nad głową mają rosnące znaczenie.

Mieszkanie kosztuje sporo, ale warto mieć takie zabezpieczenie na przyszłość oraz schronienie na stare lata – obecnie kredyt na mieszkanie wynosi od 100 do 400 tysięcy złotych. Zazwyczaj nie ma możliwości zakupu mieszkania za gotówkę, dlatego istnieje potrzeba zaciągnięcia bankowego kredytu. I wtedy zaczynają się problemy: kolejne zaświadczenia, operaty szacunkowe, wielokrotne wizyty w banku i przynoszenie uzupełniającej dokumentacji.

Jednak niezbędna jest cierpliwość, zaciśnięte zęby i starania. Wtedy kredyt może znaleźć się na koncie bankowym kredytobiorcy, a sam zainteresowany we własnym mieszkaniu. Zatem pora ruszyć po kredyt mieszkaniowy.

 

W tym tekście opiszemy warunki, które trzeba spełnić.
Do otrzymania kredytu mieszkaniowego konieczny jest odpowiedni wiek: osoba 30-35-letnia ma możliwość dostania kredytu na dogodnych warunkach, na maksymalnie 30 lat. Wcześniej udzielano kredytów na 35-40 lat, ale te czasy już się skończyły. Zatem pora zadowolić się tym, co bank oferuje osobom zainteresowanym.

Dodatkowo trzeba udowodnić własną zdolność kredytową, znaleźć wymarzoną nieruchomość, sporządzić jej operat szacunkowy i dostarczyć wszystkie dokumenty, których wymaga bank.

Najłatwiej o kredyty mieszkaniowe było w latach 2003-2008. Później stało się trudniej: niskie zarobki, kryzys gospodarczy, praca na czas określony na podstawie kiepskiej umowy, czyli tak zwanej umowy śmieciowej.

Obecnie można dostać kredyt, ale banki prześwietlają kredytobiorców wnikliwie i nie śpieszą się z wydaniem decyzji o kredytach. Zatem najlepiej zadbać o dobrą
historię kredytową oraz wysokie zarobki. To ostatnie nie jest łatwe. Dlatego warto
gromadzić dokumentację i nie pracować za niskie stawki i na podstawie kiepskiej umowy.

 

Podsumowując – kredyt można otrzymać, ale po miesięcznych lub dłuższych staraniach, dlatego cierpliwość, dokumentacja, pieniądze na wyciągi z konta bankowego są niezbędne. Nie warto zadzierać z bankiem, lecz spełniać jego polecenia, bo nagrodą będzie kredyt mieszkaniowy. Kredyt na kilkadziesiąt lat, czyli praktycznie całe życie zawodowe danego człowieka. Jednak własne mieszkanie można zostawić w spadku rodzinie, jest to lokata kapitału.

 

PODZIEL SIĘ
Następny artykułChwilówki dla bezrobotnych

Warning: A non-numeric value encountered in /home/klient.dhosting.pl/virusek89/minipozyczka.com.pl/web/wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 353

ZOSTAW ODPOWIEDŹ