Jak zbudować wiarygodność kredytową?

0
3017

Jeśli banki widzą, że klient jest wiarygodny to chętniej z nim będą współpracować. Jak zbudować wiarygodność kredytową dla systemu bankowego? Brać pożyczki i spłacać je solidnie, starać się o dobry wizerunek klienta, nie pozwolić, aby wpisano nas na listę niesolidnych dłużników, czyli do BIK (Biura Informacji Kredytowej), bo to oznacza spore problemy z kredytami.

Gdy to zrobimy to będzie pewne, że jest wszystko w porządku z naszą wiarygodnością kredytową i możemy liczyć na kolejne pożyczki.

Poza tym należy mieć konto, na które co miesiąc trafiać będą przelewy określonej wysokości, mieć kartę kredytową oraz linię kredytową, ale nie korzystać z nich do ostatniej złotówki. Wtedy będzie wiadomo, że jesteśmy solidnym oraz bardzo uczciwym klientem. Taka uczciwość jest opłacalna i ma spore znaczenie dla każdego klienta bankowego. Podobnie jak dla banku rozważającego udzielenie pożyczki każdemu klientowi. Jest to znakomita propozycja.

 

Na co ma wpływ wiarygodność kredytowa?

Na pewno wpływa ona na decyzje banku w kwestii różnorodnych kredytów – konsumenckich, na zakup samochodu, na kupno mieszkania, konsolidacyjnego. Dzięki takiej wiarygodności będziemy pożądanym klientem dla banków, instytucji finansowych oraz firm sprzedających towary w systemie ratalnym – w ten sposób kupimy telewizor, pralkę, lodówkę, meble czy nawet wyposażenie kompleksowe kuchni lub salonu.

Solidny klient jest skarbem, któremu proponuje się lepsze warunki, korzystniejsze oferty, dobre pożyczki, dobre, czyli korzystnie oprocentowanie.
Klient nierzetelny na pewno nie będzie traktowany tak, jak ten uczciwy. Zatem stawka
jest całkiem wysoka i warto walczyć o dobrą opinię o sobie jako o kliencie i kredytobiorcy.

 

Podsumowując – dbajmy o wiarygodność kredytową, ponieważ bez niej nikt nie udzieli nam pożyczki,żaden bank na pewno, może jedynie drogi parabank. Wiarygodność kredytowa jest tarczą ochronną i poświadczeniem uczciwości każdego klienta. Warto o taką ochronę zadbać i móc ją prezentować z dumą – patrzcie jestem uczciwym klientem, któremu można zaufać. Na pewno jest to bardzo opłacalne podejście.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ