Spółka, akcje a wypłata

Viewing 3 posts - 1 through 3 (of 3 total)
 • Author
  Posts
 • #2716
  awer
  Member

  Czy ktoś z Was orientuje się jak to właściwie teraz jest jeśli jestem w spółce od 4 lat, mam tam swoje udziały i chcę zrobić wypłatę, nie wiem jak to zrobić czy płacę podatek czy mogę tego jakoś tego uniknąć. Czytałem taki artykuł, właściwie poradnik z taxcare http://taxcare.pl/dwuletni-okres-posiadania-akcji-nie-jest-konieczny-aby-uzyskac-zwolnienie-z-podatku-od-dywidend/ – podobny problem poruszali, chyba się do nich do doradcy odezwę po weekendzie, a może do tego czasu ktoś tu coś wie na ten temat i podpowie? W ogóle podobno współpraca z taxcare to fajna sprawa, słyszałem, że mają księgowość online – wygodnie dla działalności. Czekam na podpowiedzi i z góry dzięki.

  #3519
  piter229
  Member

  Od udziałów, a raczej od wpłaty nie płacisz podatku. Za to od odsetek, czyli od zysków musisz zapłacić ustawowy podatek, podobnie jak się płaci przy lokatach bankowych. Teraz nie pamiętam czy to było 19 % czy może więcej ? Ktoś może cos wie ?

  #3612
  august144
  Member

  Zobaczcie sobie to : https://poradapodatkowa.pl/czy_sprzedaz_udzialow_w_spolce_podlega_opodatkowaniu,418.phtml . Tu jest odpowiedź czy sprzedasz udziałów w spółce podlega opodatkowaniu. Natomiast nie znalazłem nic o dewidentach

Viewing 3 posts - 1 through 3 (of 3 total)
 • You must be logged in to reply to this topic.