Pożyczki lombardowe

Przeglądają 10 wpisy - 1 przez 10 (z 15 w sumie)
 • Autor
  Wpisy
 • #2098

  dobranocka19
  Użytkownik

  Kiedyś obiło mi się o uszy coś takiego, jak pożyczki lombardowe. Czy ktoś może mi wytłumaczyć, na czym to konkretnie polega?  #2182

  formica89
  Użytkownik

  Nie bardzo rozumiem. Czy można pożyczać pieniądze w lombardzie? Na takiej zasadzie to działa?

  #2516

  bombartyzed
  Użytkownik

  Nie korzystałem nigdy z takiej pożyczki, ale jeżeli dobrze kojarzę, to zanosisz tam jakiś przedmiot, lombard go wycenia i daje Ci gotówkę tyle ile wart jest przedmiot.

  #2524

  marc
  Użytkownik

  Moim zdaniem pożyczki lombardowe są świetną alternatywą, dla osób, które w normalnych warunkach nie mogły by dostać pożyczki.

  #3372

  Bolek
  Użytkownik

  Zalezy czy chcesz cos pozyczyc pod zastaw czy sprzedac. Jak chcesz tylko pozyczyc kase na jakis czas i dajesz cos pod zastaw to jak splacisz pozyczke w terminie – odzyskujesz przedmiot. Chyba ze chcesz normalnie cos sprzedac i otrzymac gotowke bo tak tez mozna. Dobre to jest jak sa jakies graty w domu niepotrzebne juz i lombard w okolicy to mozna na miejscu spieniezyc zamiast wystawiac na aukcjach internetowych

  #3460

  mucha124
  Użytkownik

  Tak istnieją pożyczki lombardowe. To pożyczki pod zastaw. Właściwie wygląda to tak, że w lombardzie pod zastaw pożyczki dajesz jakąś rzecz, która powiedzmy pokrywa wartość pożyczki. Gdy nie spłacisz pozyczki, lombard może ją wystawić na sprzedaż. Oczywiście są to pożyczki na duży procent lichwiarski, bo wartość rzeczy zdeponowanych w lombardzie jest mocno zaniżana. Wiadomo każdy chce na tym zarobić, ile się da.

  #3558

  mira05
  Użytkownik

  Kilkanaście lat temu pożyczki lombardowe praktycznie zanikły. Wiele lombardów splajtowało. Teraz znowu jak grzyby po deszczu powstają lombardy. Czyżby ten biznes na nowo sie opłacał ?

  #3567

  august144
  Użytkownik

  To taki prosty sposób, aby uzyskać pieniądze dzięki posiadanemu majątkowi. Co prawda wycena lombardowa jest mocno zaniżona. Ostatnio widziałem że przyjmują nawet samochody i nieruchomości.

  #3678

  Jowa14
  Użytkownik

  To taki stary sposób pożyczkę lichwiarskich. Znany był w zeszłych stuleciach i nawet zachował się do dziś. Ale że one teraz znowu powstają, wynika tylko to, że nasze społeczeństwo jest biedne. I wyprzedaje się z własnego majątku, aby mieć na życie.

  #3804

  august144
  Użytkownik

  Pozytyw jest taki, że są to pożyczki pod zastaw. W związku z tym nie potrzebują żyratnów, anu nie badają historii kredytowej w BIK czy KRD. Masz coś wartościowego do opchnięcia to masz pożyczkę.

Przeglądają 10 wpisy - 1 przez 10 (z 15 w sumie)

Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć na ten temat.