Pożyczka poza bankowa pod zastaw

Przeglądają 6 wpisy - 1 przez 6 (z 6 w sumie)
 • Autor
  Wpisy
 • #3988

  wiesieks2
  Użytkownik

  Czy można wziąć pożyczkę np. pod zastaw samochodu ? Mam na myśli pożyczkę mksymalnie na dwa lata.  #4045

  anetka14
  Użytkownik

  Kiedyś słyszałam o takiej możliwości. Mój znajomy tak wziął. Tylko nie wiem na jaki okres spłaty się zgadzają. Bo samochód z roku na rok traci na wartości. On brał pod rocznego mercedesa, więc jego wartość była dość wysoka.

  #4047

  mira05
  Użytkownik

  Z tego wynika że auto musi mieć dużą wartość, a kwota kredytu być niższa niż wartość samochodu. Podejrzewam że jak w lombardzie oceniają na 50 % wartości samochodu. Aby na interesie nie stracić. Ciekawe czy wycena jest podobna jak w firmach ubezpieczeniowych, że mają tabele wartości samochodów ?

  #4127

  anetka14
  Użytkownik

  W necie znalazłam fajny artykuł na ten temat Linki widoczne dla zarejestrowanych. Polecam, bo w skrócie opisuje na czym to polega.

  #4159

  daropast
  Użytkownik

  Z tego co się doczytałem to możesz wziąć maks pożyczkę do 80 % wartości auta. I wcale to nie jest tani kredyt. Nieraz warto rozważyć może pożyczkę pozabankową niż pod zastaw samochodu.

  #4202

  marcysiak1
  Użytkownik

  A czy banki komercyjne dają pod zastaw samochodu ? Bo wiem że z firmą udzielającą pożyczek prywatnych to można się dogadać. Co prawda wartość samochodu w tym wypadku jest znacznie zaniżana.

Przeglądają 6 wpisy - 1 przez 6 (z 6 w sumie)

Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć na ten temat.