Kredyty unijne dla rolników

Przeglądają 8 wpisy - 1 przez 8 (z 8 w sumie)
 • Autor
  Wpisy
 • #3728

  Jowa14
  Użytkownik

  Czy może ktoś wie czy nadal funkcjonują dotacje unijne dla rolników dofinansowane 100 % na rozwój gospodarstwa rolnego ?  #3773

  mucha124
  Użytkownik

  Z tego co wiem nadal otrzymują dopłaty i im część biedniejsza Polski tym więcej się w nich inwestuje. A co do dotacji unijnych to tym zajmuje się Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.

  #3796

  piter229
  Użytkownik

  Na inwestycje w rolnictwo są fundusze. Tylko to dość szeroko rozumiane pojęcie. Bo w rolnictwo moga inwestować instytucje. A czy rolnicy bezpośrednio mogą nadal sięgnąć po te dotacje, tego to nie wiem.

  #3855

  Jowa14
  Użytkownik

  A ciekawa jestem jakie trzeba spełnić wymagania, aby dostać kredyt na rolnika ? Czy jak dziadek ma książeczkę rolniczą to przejdzie coś takiego ?

  #3917

  mucha124
  Użytkownik

  Na pewno już teraz ta funkcja nie przechodzi z dziada na pradziada. Przede wszystkim trzeba objąć gospodarstwo rolne min 5 ha. Na tym gospodarstwie posiedzieć ok 10 lat, jak nie masz szkoły rolniczej, jak masz szkołę rolniczą to 5 lat. I wtedy możesz nazywać się rolnikiem.

  #3971

  piter229
  Użytkownik

  Wiem ze te warunki mają bardziej zaostrzyć. Juz tak łatwo nie będzie wykazać się byciem na statusie rolnika. Do tej pory wystarczyło 5 lat szkoły i 5 lat na roli. Jak ktoś wogóle nie uczył się w zawodzie rolnika to 10 lat na roli. Teraz słyszałem już o 15 latach.

  #3974

  august144
  Użytkownik

  Mam kumpla, który nigdy nie pracował na roli, a odziedziczył gospodarstwo rolne po swoim wuju. Powiedział mi że wystarczy 5 lat mieć gospodarstwo i już kwalifikują na rolnika.

  #4120

  anetka14
  Użytkownik

  To miała szczęście, że udało mu się nabyć ten status jest w czasie zanim nie wprowadzili obostrzeń. Teraz jest nieco trudniej zdobyć status rolnika, nawet jak masz gospodarstwo rolne.

Przeglądają 8 wpisy - 1 przez 8 (z 8 w sumie)

Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć na ten temat.