Kredyt przez komis

Viewing 5 posts - 1 through 5 (of 5 total)
 • Author
  Posts
 • #3099
  Klaudyna
  Member

  Czy ktoś mógłby mi wytłumaczyć o co chodzi z kredytem przez komis? Na jakiej zasadzie jest udzielany?

  #3107
  Adsa
  Member

  Dołączam się do pytania. Czy w ogóle każdy komis ma prawo udzielić takiego kredytu?

  #3868
  mucha124
  Member

  Chodzi wam zakup samochodu przez komis samochodowy ? Wtedy musisz zawrzeć umowę kupna-sprzedaży. Umowę podpisujesz u przedstawiciela na terenie komisu….Dwa dokumenty tożsamości,dobrze by było mieć zaświadczenie z pracy……Wpłacasz od 10 do 30 % wartości pojazdu choć nie zawsze.Większości komisów gdzie jest ich dużo na terenie a samochody starsze niż 5 lat trafisz na odstępstwo.

  #3913
  mira05
  Member

  W podobny spsób można sprowadzić samochód z Holandii lub Niemiec przez komis samochodowy. Podpisujesz umowę z komisem, określasz jaką wartość ma mieć samochód. Składasz papiery w banku na kredyt. Komis sprowadza ci auto, a bank przelewa ci pieniądze na samochód.

  #4014
  daropast
  Member

  Tylko nie wiem jak do tego bank podejdzie, jeżeli chodzi o auta sprowadzane z zagranicy. Zazwyczaj umawiamy się na samochód do kwoty X, a pośrednik jedzie i szuka odpowiedniego modelu. Oczywiście spisujemy umowę przedwstępną. Dopiero jak samochód fizycznie zostanie sprowadzony i otrzymamy fakturę zakupu, to dla banku jest dopiero dowód zakupu. I teraz czy można umówić się z takim pośrednikiem, że czekamy na kredyt z banku ?

Viewing 5 posts - 1 through 5 (of 5 total)
 • You must be logged in to reply to this topic.