Kredyt na wykup mieszkania

Viewing 5 posts - 1 through 5 (of 5 total)
  • Author
    Posts
  • #4007
    marktwain
    Member

    Mam pytanie. Znajomy posiada mieszkanie spółdzielcze i chce je wykupić. Czy może na to konto wziąć kredyt hipoteczny ? Gotówkowy wychodzi dość drogo.

    #4011
    daropast
    Member

    Tak możesz wziąć kredyt na wykup mieszkania spółdzielczego. Nie wiem czy jest wymagany wkład własny. Z tego co wiem wykupy mieszkań spółdzielczych wynoszą ok 5%- 10% wartości mieszkania. Wydaje mi się że w tym wypadku wkład własny jest nie potrzebny.

    #4026
    Jowa14
    Member

    A czy przypadkiem nie zmieniły się zasady co do wykupu mieszkań za 5% wartości ? Ja coś słyszałam że mieli to zmodyfikować.

    #4055
    daropast
    Member

    Nie wydaje się to takie proste. Chyba sie zasady zmieniły. Właśnie czytałem artykuł na temat wykupu mieszkań spółdzielczych i wcale to nie wygląda na 5 % wartości. Podaję link https://superbiz.se.pl/wiadomosci/jak-wykupic-mieszkanie-spodzielcze-na-co-uwazac-przy-wykupie-mieszkania-aa-s4fw-f6ja-mxQu.html

    #4099
    wiesieks2
    Member

    Ale są różne rodzaje wykupu. Wykupujesz od spółdzielni, masz mieszkanie własnościowe ale spółdzielcze. Drugi sposób dość trudny, bo odczepienie się od spółdzielni nei jest prostą sprawą. Można kiedy spółdzielnia splajtuje, wtedy wszystkie jej zobowiązania i długi pokrywają mieszkańcy.

Viewing 5 posts - 1 through 5 (of 5 total)
  • You must be logged in to reply to this topic.