Kredyt na wykup mieszkania

Przeglądają 5 wpisy - 1 przez 5 (z 5 w sumie)
 • Autor
  Wpisy
 • #4007

  marktwain
  Użytkownik

  Mam pytanie. Znajomy posiada mieszkanie spółdzielcze i chce je wykupić. Czy może na to konto wziąć kredyt hipoteczny ? Gotówkowy wychodzi dość drogo.  #4011

  daropast
  Użytkownik

  Tak możesz wziąć kredyt na wykup mieszkania spółdzielczego. Nie wiem czy jest wymagany wkład własny. Z tego co wiem wykupy mieszkań spółdzielczych wynoszą ok 5%- 10% wartości mieszkania. Wydaje mi się że w tym wypadku wkład własny jest nie potrzebny.

  #4026

  Jowa14
  Użytkownik

  A czy przypadkiem nie zmieniły się zasady co do wykupu mieszkań za 5% wartości ? Ja coś słyszałam że mieli to zmodyfikować.

  #4055

  daropast
  Użytkownik

  Nie wydaje się to takie proste. Chyba sie zasady zmieniły. Właśnie czytałem artykuł na temat wykupu mieszkań spółdzielczych i wcale to nie wygląda na 5 % wartości. Podaję link Linki widoczne dla zarejestrowanych

  #4099

  wiesieks2
  Użytkownik

  Ale są różne rodzaje wykupu. Wykupujesz od spółdzielni, masz mieszkanie własnościowe ale spółdzielcze. Drugi sposób dość trudny, bo odczepienie się od spółdzielni nei jest prostą sprawą. Można kiedy spółdzielnia splajtuje, wtedy wszystkie jej zobowiązania i długi pokrywają mieszkańcy.

Przeglądają 5 wpisy - 1 przez 5 (z 5 w sumie)

Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć na ten temat.