Kredyt na rentę

Przeglądają 6 wpisy - 1 przez 6 (z 6 w sumie)
 • Autor
  Wpisy
 • #3222

  Banach
  Użytkownik

  Czy któryś bank udziela w ogóle kredytu, jeżeli dostaje się rentę? I to są jedyne dochody?  #3359

  AdamB
  Użytkownik

  Owszem, wiele banków udziela kredytów na rentę – wszystko zależy na jaki okres jest ona przyznana (w przypadku rent tymczasowych). Generalna zasada jest taka, że kredyt nie może być przyznany na okres dłuższy niż ten na jaki jest przyznane świadczenie.

  #3523

  piter229
  Użytkownik

  Renciści i emeryci mają stałe dochody i to jest na plus dla banków. Jedynie może być gorzej ze zdolnością kredytową. Renty na ogół nie są wysokie. Jak masz rentę terminową, to długość kredytu nie moze przekraczać terminu wygaśnięcia renty.

  #3572

  adamns1
  Użytkownik

  No może i są stałe dochody, ale niestety nie każdy bierze nie wiadomo ile pieniędzy na rentę… A to przecież trzeba ratę spłacać.

  #3625

  mucha124
  Użytkownik

  No to dlatego trzeba myśleć. Jeżeli masz rentę, za którą tylko możesz przeżyć, to żaden bank nie udzieli ci kredytu. Liczą zdolność kredytową, biorą pod uwagę minimum do przeżycia. Zatem zastanów sie czy chcesz wziąć kredyt i będziesz miał z czego spłacać.

  #3631

  august144
  Użytkownik

  To jest takie sobie gdybanie. Nie wiadomo ile masz tej renty, a my tutaj sobie piszemy czy masz zdolność , czy jej nie masz. I to jest takie wytracanie niepotrzebnie tego wątku. Idź najlepiej chłopie do banku i zapytaj się czy z takimi dochodami dadzą ci kredyt. I koniec.

Przeglądają 6 wpisy - 1 przez 6 (z 6 w sumie)

Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć na ten temat.