Kredyt na rentę

Viewing 6 posts - 1 through 6 (of 6 total)
 • Author
  Posts
 • #3222
  Banach
  Member

  Czy któryś bank udziela w ogóle kredytu, jeżeli dostaje się rentę? I to są jedyne dochody?

  #3359
  AdamB
  Member

  Owszem, wiele banków udziela kredytów na rentę – wszystko zależy na jaki okres jest ona przyznana (w przypadku rent tymczasowych). Generalna zasada jest taka, że kredyt nie może być przyznany na okres dłuższy niż ten na jaki jest przyznane świadczenie.

  #3523
  piter229
  Member

  Renciści i emeryci mają stałe dochody i to jest na plus dla banków. Jedynie może być gorzej ze zdolnością kredytową. Renty na ogół nie są wysokie. Jak masz rentę terminową, to długość kredytu nie moze przekraczać terminu wygaśnięcia renty.

  #3572
  adamns1
  Member

  No może i są stałe dochody, ale niestety nie każdy bierze nie wiadomo ile pieniędzy na rentę… A to przecież trzeba ratę spłacać.

  #3625
  mucha124
  Member

  No to dlatego trzeba myśleć. Jeżeli masz rentę, za którą tylko możesz przeżyć, to żaden bank nie udzieli ci kredytu. Liczą zdolność kredytową, biorą pod uwagę minimum do przeżycia. Zatem zastanów sie czy chcesz wziąć kredyt i będziesz miał z czego spłacać.

  #3631
  august144
  Member

  To jest takie sobie gdybanie. Nie wiadomo ile masz tej renty, a my tutaj sobie piszemy czy masz zdolność , czy jej nie masz. I to jest takie wytracanie niepotrzebnie tego wątku. Idź najlepiej chłopie do banku i zapytaj się czy z takimi dochodami dadzą ci kredyt. I koniec.

Viewing 6 posts - 1 through 6 (of 6 total)
 • You must be logged in to reply to this topic.