Kredyt firmowy – co jest brane pod uwagę?

Pożyczki i Chwilówki – Porównywarka Forum Kredytowe Kredyty dla firm Kredyt firmowy – co jest brane pod uwagę?

Przeglądają 7 wpisy - 1 przez 7 (z 7 w sumie)
 • Autor
  Wpisy
 • #2104

  siwielec23
  Użytkownik

  Mam pytanie: co jest brane pod uwagę, jeżeli staram się o udzielenie mi kredytu firmowego? Jakie kwestie?  #2131

  attractive
  Użytkownik

  Wszystko zależy od banku i charakteru działalności. Banki w różny sposób oceniają zdolności kredytowe przedsiębiorstw. Najczęściej obejmuje to ocenę zabezpieczenia, ocenę jakościową itp.

  #2171

  ajta-1990
  Użytkownik

  No i przede wszystkim chyba brane jest pod uwagę ile działa firma. Bo jeżeli firma jest nowa, to może być ciężko dostać kredyt.

  #2221

  formica89
  Użytkownik

  Rodzaj działalności, pozycję na rynku, konkurencję. Staż firmy. Takie podstawowe rzeczy.

  #2651

  czadis
  Użytkownik

  dokładnie, podstawy wskazujące na to, że ewentualnie będziesz miał z czego taki kredyt spłacać, że to nie jest firma świeżutka, bez perspektyw i pomysłów na klientów. Możesz też wcześniej budować poprzez różne raty na drobny sprzęt swoją historię kredytową, dzięki czemu również stajesz się bardziej wiarygodny. Poczytaj sobie jak należy wybierać kredyt dla firmy i co jest przy tym niezbędne Linki widoczne dla zarejestrowanych .

  #3958

  august144
  Użytkownik

  Wszystkie banki wymagają zaświadczeń o niezaleganiu ze składkami z ZUS i US. To jest podstawa. Ponadto jak firma już istnieje na rynku to dokumenty potwierdzające wynik finansowy firmy, czyli np. sprawozdanie finansowe za ostatni rok lub dwa lata. Banki dają kredyt firmom, które maja dodatni wynik finansowy.

  #3969

  piter229
  Użytkownik

  Co do bilansu firmy to bywa różnie, w kredytach dla start upów nie wymagają udokumentowania sprawozdań finansowych, gdyż o krótkim stażu nie ma sie czym wykazać. Natomiast najważniejsze są zaległości.

Przeglądają 7 wpisy - 1 przez 7 (z 7 w sumie)

Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć na ten temat.