Kredyt firmowy – co jest brane pod uwagę?

Pożyczki i Chwilówki – Porównywarka Forums Kredyty dla firm Kredyt firmowy – co jest brane pod uwagę?

Viewing 7 posts - 1 through 7 (of 7 total)
 • Author
  Posts
 • #2104
  siwielec23
  Member

  Mam pytanie: co jest brane pod uwagę, jeżeli staram się o udzielenie mi kredytu firmowego? Jakie kwestie?

  #2131
  attractive
  Member

  Wszystko zależy od banku i charakteru działalności. Banki w różny sposób oceniają zdolności kredytowe przedsiębiorstw. Najczęściej obejmuje to ocenę zabezpieczenia, ocenę jakościową itp.

  #2171
  ajta-1990
  Member

  No i przede wszystkim chyba brane jest pod uwagę ile działa firma. Bo jeżeli firma jest nowa, to może być ciężko dostać kredyt.

  #2221
  formica89
  Member

  Rodzaj działalności, pozycję na rynku, konkurencję. Staż firmy. Takie podstawowe rzeczy.

  #2651
  czadis
  Member

  dokładnie, podstawy wskazujące na to, że ewentualnie będziesz miał z czego taki kredyt spłacać, że to nie jest firma świeżutka, bez perspektyw i pomysłów na klientów. Możesz też wcześniej budować poprzez różne raty na drobny sprzęt swoją historię kredytową, dzięki czemu również stajesz się bardziej wiarygodny. Poczytaj sobie jak należy wybierać kredyt dla firmy i co jest przy tym niezbędne http://www.wprost.pl/ar/526298/Jak-wybrac-najlepszy-kredyt-dla-firmy/ .

  #3958
  august144
  Member

  Wszystkie banki wymagają zaświadczeń o niezaleganiu ze składkami z ZUS i US. To jest podstawa. Ponadto jak firma już istnieje na rynku to dokumenty potwierdzające wynik finansowy firmy, czyli np. sprawozdanie finansowe za ostatni rok lub dwa lata. Banki dają kredyt firmom, które maja dodatni wynik finansowy.

  #3969
  piter229
  Member

  Co do bilansu firmy to bywa różnie, w kredytach dla start upów nie wymagają udokumentowania sprawozdań finansowych, gdyż o krótkim stażu nie ma sie czym wykazać. Natomiast najważniejsze są zaległości.

Viewing 7 posts - 1 through 7 (of 7 total)
 • You must be logged in to reply to this topic.