Inwestowanie w złoto

Przeglądają 8 wpisy - 1 przez 8 (z 8 w sumie)
 • Autor
  Wpisy
 • #3153

  kowala
  Użytkownik

  Czy waszym zdaniem w dzisiejszym czasie opłaca się jeszcze inwestować w złoto? Czy lepiej już może z tym skończyć?  #3352

  AdamB
  Użytkownik

  Surowce generalnie rzecz biorąc są dobrym pomysłem inwestycyjnym pod warunkiem, że nie ogranicza nas konkretny przedział czasowy. Specyfika złota/srebra, itd polega na tym, że zyskuje na wartości w czasach napięcia politycznego (np. ryzyko wojny), spada w czasach względnego pokoju. Nie jest to rynek na którym można dorobić się kilkutysięcznej stopy zwrotu, wymaga sporej dozy cierpliwości.

  #3551

  piter229
  Użytkownik

  Złoto, srebro, miedź zawsze były w cenie i opłacało się w nie inwestować. W czasach PRL ludzie gromadzili złoto, jako swój majątek, bo akurat ten sposób inwestycji był najbardziej stabilny. I nadal jest.

  #3618

  mira05
  Użytkownik

  Jak narazie złoto idzie w górę. Czyżbyśmy mieli kryzys polityczny ? Wszyscy mówią o wojnie z bliskim wschodem. Czasy są niepewne. Może teraz warto gromadzić złoto.

  #3848

  august144
  Użytkownik

  Kiedyś mój dziadek mówił, że jak rosną ceny złota na rynku światowym, to świadcz o tym że zbliżamy się do wojny. Zawsze przed wojną cena złota była wysoka. A w czasie pokoju spadała. Czyżby miała wybuchnąć trzecia wojna światowa ?

  #3899

  K23
  Użytkownik

  Tak, z pewnością… A tak na poważnie, to należy poznać walor/instrument finansowy/rynek, na którym chcemy rozpocząć inwestowanie.

  #3906

  Jowa14
  Użytkownik

  To prawda. Najlepiej się zorientować jak kształtowały się ceny złota przez poprzednie lata. Jak teraz ich kurs jest oceniany, czy spada czy idzie do góry, był taki okres że złoto bardzo staniało, a z tego co wiem obecnie idzie do góry. Ma dość wysoki indeks.

  #4206

  marcysiak1
  Użytkownik

  To teraz się nie opłaca skupować złota, bo kupimy je po wysokiej cenie. Najlepiej przeczekać, aż indeks spadnie. Albo kupować na początku jak idzie do góry, a potem jak podniesie się o kilka punktów to szybko sprzedawać.

Przeglądają 8 wpisy - 1 przez 8 (z 8 w sumie)

Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć na ten temat.