Dofinansowanie z UE

Viewing 9 posts - 1 through 9 (of 9 total)
  • Author
    Posts
  • #2059
    siwielec23
    Member

    Mam otwartą już jedną działalność gospodarczą i chciałbym otworzyć drugą pod swoim imieniem i nazwiskiem, ale firma prowadzona byłaby przez moją żonę. Czy mam szansę na jakieś dofinansowanie ze strony UE?

    #2133
    attractive
    Member

    Szansę na pewno są, ale teraz przepisy się pozmieniały. Dofinansowanie chyba musisz zwrócić w ciągu roku, ale nie jestem pewna.

    #2174
    ajta-1990
    Member

    I zmieniła się kwota. Niedostępna jest już opcja, gdzie mogłeś skorzystać z dofinansowania 40 tysięcy złotych.

    #2194
    kop-mon
    Member

    No to widzę, że nasz UE nie za ciekawie traktuje nowych przedsiębiorców. A jaką najwyższą kwotę można uzyskać?

    #2694
    edigo
    Member

    a czy pod dofinansowania podchodzą wszelkiego rodzaju ulotki czy banery i wizytówki? Bo chcieliśmy do swojej firmy pozamawiać właśnie takie różne http://www.uslugireklamowe.pl/ , tylko nie zapytaliśmy w urzędzie czy w ogóle to biorą pod uwagę czy nawet nie opłaca się tego dopisywać do wniosków?

    #3698
    piter229
    Member

    Czy chcesz produkować te ulotki, banery i wizytówki, czy po prostu chcesz potraktować jako koszt kwalifikowany ? Bo generalnie takie rzeczy też mogą znaleźć sie we wniosku o dofinansowanie, ale to musi być odpowiednio uzasadniony koszt.

    #3825
    august144
    Member

    Może niech żona zarejestruje się w UP i weźmie dotację na otworzenie firmy. Oczywiście że możesz na nią otworzyć nową firmę.

    #3852
    Jowa14
    Member

    Można to dopisać do wniosku. Takie rzeczy są kosztem kwalifikowanym. Można to nazwać jako koszty promocyjne firmy czy reprezentacji. Albo po prostu określić koszt ulotek i banerów reklamowych.

    #4270
    august144
    Member

    Ale jakbyś zrobił jeszcze inaczej. Nową firmę rozszerzył jakby o tą działalność co prowadzisz i zatrudnił nowego pracownika np. żonę, albo miał zamiar ją zatrudnić, to masz szansę na dotację na doinwestowanie firmy z UP. http://www.niepoddawajsie.pl/dofinansowanie-dla-firm/

Viewing 9 posts - 1 through 9 (of 9 total)
  • You must be logged in to reply to this topic.