Długoterminowy wynajem samochodów

Pożyczki i Chwilówki – Porównywarka Forums Kredyty dla firm Długoterminowy wynajem samochodów

Viewing 10 posts - 1 through 10 (of 11 total)
 • Author
  Posts
 • #3741
  mucha124
  Member

  Czy ktoś słyszał o tym ? Podobno dobra alternatywa dla leasingu dla firm.

  #3743
  kuj2
  Member

  A możesz podać więcej szczegółów? O co w tym wszystkim chodzi?

  #3765
  mira05
  Member

  Zamiast brać leasing możesz wynająć samochód od firmy np. na rok. Płacić miesięczną opłatę jak w leasingu. Tylko zasady są lepsze, opłata miesięczna zawiera koszty serwisu i ubezpieczenia. Czyli jak masz wypadek to firma pokrywa koszty. Ponadto nie wpłacasz opłaty przed wstępnej 25 % wartości samochodu jak w leasingu. Umowę możesz przedłużyć na kolejny rok.

  #3771
  mucha124
  Member

  A czy ktoś zna jakieś firmy świadczące takie usługi ? I jakie są koszty ?

  #3798
  piter229
  Member

  To obecnie zaczyna być modne wśród dużych korporacji w Polsce. na zachodzie już od wielu lat korzysta z tego ponad 70 % przedsiębiorstw. To dość opłacalne, bo na nowe samochody firmę nie stać, a wynająć to zawsze wyjdzie taniej niż kredyt. Potem jak sie zużyją to ne masz z nimi problemu. Jakaś firma lease Plan udziela takiego wynajmu. Znalazłem też firme express rent a car

  #3854
  Jowa14
  Member

  Tutaj masz stronę http://connect.leaseplan.pl/onet2. Podoba mi się jedna rzeczy, bo od razu określone są ceny, a nie takie ściemnienie. Swego czasu interesowałam się leasingiem i chciałam się dowiedzieć, jakie są tego koszty, to nigdzie nie mogłam nic znaleźć w necie. W końcu skontaktowałam się z doradca leasingowym. A ten mnie zaczął czarować i już udzielać mi leasingu na auto, które miał w ofercie. Nie mówiąc nic o kosztach.

  #4004
  piter229
  Member

  Patrząc na podatki jakie się płaci i koszty utrzymania samochodu prywatnego, nie wiem czy nie lepszym rozwiązaniem jest wynajem długoterminowy samochodu, zamiast utrzymywać prywatny. Dla firm to się bardzo opłaca, a dla osób prywatnych ?

  #4005
  marktwain
  Member

  W niektórych krajach nawet to jest bardziej opłacalne. Patrząc na podatki. W Grecji za posiadanie prywatnego samochodu płaci się ok 350 euro rocznie + ubezpieczenia+ przeglądy i ewentualne remonty- wychodzi drogi interes własnych samochód. Lepiej wynająć i co roku zmieniać na inny.

  #4022
  august144
  Member

  Przeglądałem oferty tych długoterminowych i stwierdziłem, że jednak jeszcze w naszym kraju opłaca się posiadanie prywatnego samochodu. Tutaj możesz jeszcze zaoszczędzić koszty. Szwagier ma warsztat i jak coś się dzieje z moim opelkiem 12-letnim to walę do niego. Za flaszkę mi wszystko naprawi ekstra. A wynajme to kilkaset a nawet kilkanaście tysiączków miesięcznie.

  #4116
  marcysiak1
  Member

  Jak masz firmę to możesz wrzucić sobie ten wynajem w koszty firmy. W tym wypadku to jest opłacalne. Tak wielu moich znajomych robi z leasingiem. To sie im opłaca.

Viewing 10 posts - 1 through 10 (of 11 total)
 • You must be logged in to reply to this topic.