Czy można wybudować dom bez kredytu?

Pożyczki i Chwilówki – Porównywarka Forums Kredyty mieszkaniowe Czy można wybudować dom bez kredytu?

Viewing 8 posts - 1 through 8 (of 8 total)
 • Author
  Posts
 • #3173
  Barto
  Member

  Czy waszym zdaniem da się w dzisiejszych czasach wybudować dom bez wzięcia kredytu?

  #3188
  Miriam
  Member

  Moim zdaniem można, ale trzeba mieć gdzie mieszkać i przede wszystkim budowa na pewno rozciągnie się w czasie. Ale lepsze to niż spłacanie kredytu przez 30 lat.

  #3198
  Maria
  Member

  Wszystko można. Pytanie tylko, czy później będziesz tyle czekał, aż dozbierasz następne środki. Bo to też jest bardzo ważne.

  #3374
  Bolek
  Member

  Wszystko zalezy od zarobkow. Jak sie jest mlodym to najlepsza opcja to chyba wyjazd zagranice bo najszybciej w ten sposob mozna zarobic zamiast siedziec w Polsce za minimum krajowa. Moj znajomy tak wyjechal w wieku 25 lat, po 6 latach wrocil i postawil dom, jeszcze troche wykonczen w srodku mu zostalo ale to pryszcz. Jakby zostal w Polsce to by w tym czasie nawet polowy tego nie zarobil.

  #3432
  mucha124
  Member

  Tacy co pracują zagranicą budują domy bez kredytu. Więc jest to możliwe. Trzeba mieć tylko albo dobre zarobki tutaj w Polsce i mieć z czego odłożyć. Czasem trafiają się okazje. Albo poświęcić trochę czasu pracy zagranicą. Wystarczy 2-5 lat, aby uzbierać na taki dom i sfinansować go z własnych środków. Niemniej jednaka to jest wydłużone w czasie

  #3883
  Jowa14
  Member

  Tak można. Jak masz dobre dochody i możesz odłożyć co miesiąc to uzbierasz. Moi sąsiedzi tak sie budowali właśnie. Kupili sobie działkę 10 lat wcześniej, kiedy były one tanie, a po 10 latach rozpoczęli budowę, co prawda ona trwała z 5 lat. Ale robili to systemem gospodarczym.

  #3885
  mira05
  Member

  Patrząc na to jak wszystko idzie w górę, to porównując ceny z przed 15 lat a teraz, to wybudowanie domu wyjdzie co najmniej dwa razy więcej, niż to było 15 lat temu. Przy galopującej inflacji można oszczędzać i oszczędzać i się nie do oszczędzi nigdy. Lepiej wziąć kredyt.

  #3895
  piter229
  Member

  Dlatego mira05 jak jedziesz po Polsce, to stoi pełno niewykończonych domów na sprzedaż, bo właściciel budował latami i przeliczył się w kosztach. Wszystko poszło w górę i stwierdził, że go nie stać na ukończenie budowy i sprzedaje stan surowy budynku z ziemią.

Viewing 8 posts - 1 through 8 (of 8 total)
 • You must be logged in to reply to this topic.