Budowanie historii kredytowej w BIK

Pożyczki i Chwilówki – Porównywarka Forums Zdolność kredytowa Budowanie historii kredytowej w BIK

Viewing 2 posts - 1 through 2 (of 2 total)
  • Author
    Posts
  • #5577
    anusiak2
    Member

    Kłaniam się. Chcę zbudować dobrą historię w BIK. Proszę o odpowiedzi na kilka pytań.

    Jakie zgody zaznaczyć przy rejestracji do BIK?

    Przeczytałem w internecie, że najlepiej zacząć od karty kredytowej, limitu odnawialnego, zakupów na raty (najlepiej 0%) i kredytów RRSO 0% na małe kwoty. Na którymś z blogów twierdzą, że najlepiej posiadać wszystkie te produkty kredytowe jednocześnie. Ponadto nie należy posiadać więcej niż dwóch kredytów RRSO 0% na małe kwoty (inaczej algorytm BIK może potraktować mnie jako dłużnika spłacającego długi następnymi zadłużeniami). Czy te informacje to prawda?

    Chcę otworzyć limit w koncie osobistym w pewnym banku ze względu na brak prowizji za przyznanie limitu i 7 dowolnych dni bezodsetkowych w każdym miesiącu rozliczeniowym. Czy najlepiej (pod względem oceny BIK) otwierać minimalny limit 500 PLN czy większy, ile dni bezodsetkowych wykorzystywać oraz jaki procent limitu wykorzystywać (i jak często – co miesiąc?)?

    Posiadam darmową kartę kredytową.Jak długo należy ją posiadać, jak często korzystać i jaki procent limitu wykorzystywać pod względem oceny BIK? Scoring poprawia się za samo posiadanie (bez używania)? Co jeśli chciałbym kartę kredytowa z promocji z innego banku (premia)? Obniży to moją wiarygodność/occenę kredytową?

    Jeśli chodzi o darmowe/bardzo tanie kredyty na małe sumy:
    – ile kredytów można zaciągnąć?
    – na jaki okres?
    – chwilówki liczą się do scoringu BIK (poprawiają ocenę tak jka kredyty w banku)?

    Co najłatwiej kupić na raty 0%, żeby poprawić scoring BIK?

    Z góry dziękuję za odpowiedzi.

    #5588
    K23
    Member

    Tematy, które mogą ciebie zainteresować dot. zdolności kredytowej:
    Linki widoczne dla zarejestrowanych
    Linki widoczne dla zarejestrowanych

Viewing 2 posts - 1 through 2 (of 2 total)
  • You must be logged in to reply to this topic.