Czynniki wpływające na zdolność kredytową

Pożyczki i Chwilówki – Porównywarka Forums Zdolność kredytowa Czynniki wpływające na zdolność kredytową

Viewing 4 posts - 1 through 4 (of 4 total)
  • Author
    Posts
  • #2086
    siwielec23
    Member

    Czy ktoś jest w stanie powiedzieć, a raczej napisać mi jakie czynniki mają wpływ na naszą zdolność kredytową?

    #2150
    milenkas22
    Member

    Pozwolę sobie coś zacytować, ponieważ takich czynników jest bardzo wiele:

    ’ Wartość zdolności kredytowej zależy od wielu czynników. Do tych najczęściej branych pod uwagę zaliczamy:

    – rodzaj kredytu,

    – okres spłaty kredytu- im dłuższy, tym większą kwotę możemy otrzymać,

    – stałe źródło dochodów i ich wysokość oraz forma zatrudnienia – preferowana jest umowa na czas nieokreślony,

    – koszty utrzymania gospodarstwa domowego,

    – historia współpracy z bankiem – posiadanie w nim konta (a zwłaszcza regularne wpłaty), podobnie jak spłacone już pożyczki podnoszą naszą wartość,

    – wysokość wkładu własnego i posiadanych zasobów,

    – obecne zobowiązania finansowe w innych bankach,

    – wiek – im starsi jesteśmy, tym trudniej będzie nam uzyskać długoterminowy kredyt. ’

    #3947
    mira05
    Member

    Wiek to mniej obliczają do 70 roku życia. Czyli jak masz np. 40 lat to może maks kredyt wziąć na 30 lat, dłuższego ci nie dadzą. Oczywiście dotyczy to kredytu hipotecznego. Ale jak masz już 40 i parę to twój wiek kredytowania spada między 25- 20 lat.

    #3950
    piter229
    Member

    Do kosztów utrzymania to zazwyczaj pytają sie o nieruchomość ( czynsz i media), mnie zapytano czy mam telefon na abonament, ilość osób w gospodarstwie, a także liczbę samochodów.

Viewing 4 posts - 1 through 4 (of 4 total)
  • You must be logged in to reply to this topic.