Zdolność kredytowa zależna od banku

Pożyczki i Chwilówki – Porównywarka Forums Zdolność kredytowa Zdolność kredytowa zależna od banku

Viewing 7 posts - 1 through 7 (of 7 total)
  • Author
    Posts
  • #2091
    milenkas22
    Member

    Mam takie pytanie, ponieważ nie orientuje się w tym temacie. Chciałabym się dowiedzieć, czy zdolność kredytowa zależy od banku?

    #2166
    ajta-1990
    Member

    Poniekąd się z tym zgadzam, bo każdy bank wylicza zdolność kredytową na swój sposób. Ale muszę to jeszcze sprawdzić 😉

    #2217
    compelling
    Member

    Niestety taka jest prawda, że przy tych samych dochodach w każdym banku wyliczą Ci zdolność kredytową w całkiem sposób.

    #3362
    AdamB
    Member

    Wynika to z faktu, iż każdy liczący się bank posiada swój własny algorytm oceny wiarygodności kredytowej danego klienta stąd bardzo często mamy do czynienia ze zróżnicowaniem ofert w poszczególnych bankach na przykładzie jednego klienta. To zupełnie naturalne ponieważ kwestia przyznania kredytu leży po stronie kredytodawcy i poszczególne instytucje na bazie własnego doświadczenia mogą w różny sposób profilować klientów.

    #3515
    mucha124
    Member

    Nie tylko zdolność kredytowa może byc zależna od banku, ale też od oddziału danego banku. Mojemu znajomemu ten sam bank w Gdańsku wyliczył zdolność na poziomie 320 tyś zł. Natomiast oddział tego samego banku w Sochaczewie wyliczył jego zdolność na poziomie 159 tyś zł. Czyli rejonizacja też ma znaczenie. W dużych miastach mamy zazwyczaj większą zdolność, niż w miasteczkach.

    #4060
    piter229
    Member

    Najlepiej zdolność kredytową obliczać w dużym mieście. Tam banki są skłonne dać większy kredyt niż np w małym mieście. Chyba bardziej o to chodzi. Chociaż biorą pod uwagę miejsce zamieszkania.

    #4242
    daropast
    Member

    Ja czytałem że jest wręcz odwrotnie. Większy kredyt masz szanse dostać w małej miejscowości niż w dużym mieście. Oddziały banków w dużych miastach podchodzą bardziej restrykcyjnie do wyliczania zdolności kredytowej niż w małych miejscowościach. A różnice między zdolnością w małym i dużym mogą wynosić nawet 100 tyś zł.

Viewing 7 posts - 1 through 7 (of 7 total)
  • You must be logged in to reply to this topic.