Rozdzielność majątkowa, a zdolność kredytowa

Pożyczki i Chwilówki – Porównywarka Forums Zdolność kredytowa Rozdzielność majątkowa, a zdolność kredytowa

Viewing 4 posts - 1 through 4 (of 4 total)
  • Author
    Posts
  • #2089
    compelling
    Member

    Czy po podpisaniu rozdzielności majątkowej można od razu zaciągnąć kredyt? Obiło mi się o uszy, że po podpisaniu rozdzielności trzeba odczekać jakiś czas przed zaciągnięciem kredytu.

    #2147
    milenkas22
    Member

    Hm ale czy to nie jest tak, że gdy np. mąż zaciąga kredyt to żona i tak w razie czego jest zobowiązana do spłaty tego kredytu?

    #3516
    mucha124
    Member

    To zależy czy wspólnie zaciągnęli kredyt, czy jedno z nich. Mogą mieć rozdzielność majątkową i wspólnie zaciągnąć kredyt i wtedy współodpowiadaja za jego spłatę. Natomiast gdy jedno z nich zaciągnie, jeżeli przedtem była rodzielność, to drugie nie ma nic do rzeczy. Druga strona mogła nawet o tym nie wiedzieć. Co prawda bank i tak będzie się upominał o spłatę u drugiego partnera w razie czego, ale to można wybronić.

    #4057
    piter229
    Member

    Ja nie słyszałem o żadnym terminie. Jeżeli chcesz zaciągnąć kredyt po terminie ustanowienia rozdzielności to możesz. Jezeli oczywiście rozdzielność została już ukonstytuowana prawnie. W trakcie nie radziłbym.

Viewing 4 posts - 1 through 4 (of 4 total)
  • You must be logged in to reply to this topic.