Prowizja za wcześniejszą spłatę kredytu

Pożyczki i Chwilówki – Porównywarka Forums Kredyty mieszkaniowe Prowizja za wcześniejszą spłatę kredytu

Viewing 7 posts - 1 through 7 (of 7 total)
  • Author
    Posts
  • #3642
    mira05
    Member

    Czy to prawda że nie można wcześniej spłacić kredytu mieszkaniowego, bo bank pobierze za to prowizję ?

    #3647
    Jowa14
    Member

    Generalnie banki nie lubią wczesnych spłat kredytu, ponieważ one na tym zarabiają. W zależności jaki kredyt i bank są różne reguły. Przy kredytach hipotecznych jest w szczególności prowizja za wcześniejszą spłatę. W BZWK możesz spłacić do 50 % kredytu w ciągu 8 lat bez prowizji. Po 8 latach możesz spłacić wszystko bez prowizji. Ale każdy bank ma inne zasady. Generalnie przez pierwsze lata nie życzą sobie szybkiej spłaty.

    #3652
    august144
    Member

    To i tak dobre warunki. Mi w PEKAO SA powiedzieli że mogę w ciągu 5 lat spłacić jedynie 25 % kredytu bez prowizji. Dopiero potem mogę więcej ok 50 % w ciągu koljenych 5 lat. I jak już mam 10 lat to mogę całość. Prowizja wynosi ok. 1-1,5% wartości kredytu. Rozbój w biały dzień.

    #3658
    adamns1
    Member

    No właśnie, mało który bank teraz godzi się na taką ofertę. O co chodzi? No przede wszystkim one na tym tracą.

    #3730
    Jowa14
    Member

    Tak tracą adamns1. Ponadto asekurują się tym, że klient może przenieść kredyt do innego banku. A ty jesteś ich stałym klientem przez kilkanaście lub kilkadziesiąt lat. I mają z ciebie zyski długoterminowe. Kto coś takiego odpuści ?

    #4054
    daropast
    Member

    Trzeba przyuważyć okazję. Banki czasami wprowadzają oferty z możliwością spłaty wcześniejszej kredytu bez prowizji. Taki okres oferty trwa np. tylko 3 miesiące. Jezeli w tym czasie spłacisz kredyt to masz bez prowizji.

    #4264
    wiesieks2
    Member

    A słuchajcie można w trakcie okresu kredytowania na przykład skrócić okres kredytowania i zwiększyć raty ?

Viewing 7 posts - 1 through 7 (of 7 total)
  • You must be logged in to reply to this topic.