Kredyt hipoteczny w zagranicznym banku

Forum Kredytowe Forum Kredytowe Kredyty mieszkaniowe Kredyt hipoteczny w zagranicznym banku

Przeglądają 5 wpisy - 1 przez 5 (z 5 w sumie)
  • Autor
    Wpisy

daropast
    Użytkownik

Czy jako człowiek narodowości polskiej mam możliwość wzięcia kredytu hipotecznego w jednym z krajów unijnych ? Jakie są zasady i czy ktoś próbował brać taki kredyt ?

Jowa14
    Użytkownik

Aby wziąc kredyt w zagranicznym banku, po pierwsze musisz mieć obywatelstwo danego kraju i adres ze stałym pobytem. Inaczej nie masz szans.

wiesieks2
    Użytkownik

Z tego co wiem to już znieśli potrzebę posiadania obywatelstwa i stałego pobytu w danym kraju. Można wziąć taki kredyt będąc obywatelem Polski i posiadać adres zamieszkania w Polsce. Problem pojawia się z całymi tymi procedurami, gdyż banki różnych krajów w unii maja inne ustalenia prawne.

mira05
    Użytkownik

Między zasadni prawnymi udzielania kredytów w Polsce,a w innych państwa moga byc duże różnice. Na przykład BIK jest inaczej rozpatrywany. We Francji do BIKu wpisuje się tylko nierzetelnych kredytobiorców, a inni tam nie figurują. Natomiast nasz BIK prowadzi pełną ewidencję wszystkich kredytobiorców.

marcysiak1
    Użytkownik

Witam, jestem tu nowa, ale akurat temat kredytu w zagranicznym banku przerabiał mój wuj. Chciał kupić ziemię na kredyt. Doradca doradził mu bank w Niemczech, a dokładnie Niemiecki oddział Deutsche Bank, bo mają lepsze oferty kredytowe, niż polski przedstawiciel. I co sie okazało. Ewidencja gruntu była niezgodna z tym co u nich w Niemczech. Czekaliśmy 3 miesiące na weryfikacje i jak się domyślacie przyszła odmowna.

Przeglądają 5 wpisy - 1 przez 5 (z 5 w sumie)

Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć na ten temat.