Inwestowanie w złoto

Viewing 8 posts - 1 through 8 (of 8 total)
  • Author
    Posts
  • #3153
    kowala
    Member

    Czy waszym zdaniem w dzisiejszym czasie opłaca się jeszcze inwestować w złoto? Czy lepiej już może z tym skończyć?

    #3352
    AdamB
    Member

    Surowce generalnie rzecz biorąc są dobrym pomysłem inwestycyjnym pod warunkiem, że nie ogranicza nas konkretny przedział czasowy. Specyfika złota/srebra, itd polega na tym, że zyskuje na wartości w czasach napięcia politycznego (np. ryzyko wojny), spada w czasach względnego pokoju. Nie jest to rynek na którym można dorobić się kilkutysięcznej stopy zwrotu, wymaga sporej dozy cierpliwości.

    #3551
    piter229
    Member

    Złoto, srebro, miedź zawsze były w cenie i opłacało się w nie inwestować. W czasach PRL ludzie gromadzili złoto, jako swój majątek, bo akurat ten sposób inwestycji był najbardziej stabilny. I nadal jest.

    #3618
    mira05
    Member

    Jak narazie złoto idzie w górę. Czyżbyśmy mieli kryzys polityczny ? Wszyscy mówią o wojnie z bliskim wschodem. Czasy są niepewne. Może teraz warto gromadzić złoto.

    #3848
    august144
    Member

    Kiedyś mój dziadek mówił, że jak rosną ceny złota na rynku światowym, to świadcz o tym że zbliżamy się do wojny. Zawsze przed wojną cena złota była wysoka. A w czasie pokoju spadała. Czyżby miała wybuchnąć trzecia wojna światowa ?

    #3899
    K23
    Member

    Tak, z pewnością… A tak na poważnie, to należy poznać walor/instrument finansowy/rynek, na którym chcemy rozpocząć inwestowanie.

    #3906
    Jowa14
    Member

    To prawda. Najlepiej się zorientować jak kształtowały się ceny złota przez poprzednie lata. Jak teraz ich kurs jest oceniany, czy spada czy idzie do góry, był taki okres że złoto bardzo staniało, a z tego co wiem obecnie idzie do góry. Ma dość wysoki indeks.

    #4206
    marcysiak1
    Member

    To teraz się nie opłaca skupować złota, bo kupimy je po wysokiej cenie. Najlepiej przeczekać, aż indeks spadnie. Albo kupować na początku jak idzie do góry, a potem jak podniesie się o kilka punktów to szybko sprzedawać.

Viewing 8 posts - 1 through 8 (of 8 total)
  • You must be logged in to reply to this topic.