Aktywa płynne

Viewing 7 posts - 1 through 7 (of 7 total)
  • Author
    Posts
  • #1164
    kanapka
    Member

    Chodzi mi o np. papiery wartościowe, czy też to jest brane do zdolności kredytowej?

    #1180
    xxl
    Member

    Gotówka jaką dysponujesz, papiery wartościowe itd. itd. są tylko informacją dla banku o posiadanym majątku, a nie zdolności kredytowej.

    #1190
    john-deer
    Member

    Dokładnie. Zdolność kredytowa to głównie obliczenie wydatków miesięcznych, a nie tego co mamy na koncie zaoszczędzonego.

    #1199
    kanapka
    Member

    Sprawa od razu jasna, dzięki za komentarze 🙂

    #4092
    anetka14
    Member

    Aktywna płynne mogą być swego rodzaju zabezpieczenie kredytu. To informacja banku, że w razie jak nie spłacasz to bank ma z czego ściągnąć. Może jedynie wpłynąć na decyzje kredytową na udzielenie kredytu.

    #4129
    mucha124
    Member

    Jeżeli posiadasz te aktywa w banku, w którym chcesz wziąć kredyt to jest dużym plusem dla ciebie i możliwość szybkiej decyzji kredytowe. Owszem bank może podnieść zdolność kredytową dzięki tym aktywom, jeżeli one znajdują się w jego jednostce.

    #4245
    daropast
    Member

    Miałem lokatę w banku, w którym chciałem wziąć kredyt gotówkowy. Potraktowali mnie jak stałego klienta i mogłem wynegocjować lepszą prowizję. Ale lokata w żaden sposób nie wpłynęła na moja zdolność. Jedynie przyśpieszyła i uprościła procedurę przyznania kredytu.

Viewing 7 posts - 1 through 7 (of 7 total)
  • You must be logged in to reply to this topic.